Білорусь ввела індивідуальні ліцензії на імпорт низки українських товарів

Все про економіку та фінанси

Торговий представник України Тарас Качка повідомив, що Білорусь запровадила режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів (кондитерські вироби, шоколад, соки, пиво, плити ДСП і ДВП, шпалери, туалетний папір і упаковка, цегла, керамічна плитка, скляні ампули, сільгосптехніка для сіяння, пральні машини та меблі).

“Це рішення затверджене постановою Ради міністрів Білорусі від 26 травня #292.

Рішення набере чинності через 10 днів після публікації і розраховане на 6 місяців.

Такі дії є необґрунтованими та дискримінаційними.

Режим індивідуального ліцензування означає ручне управління ввезенням української продукції до Білорусі.

Уряд проводить консультації з виробниками щодо усунення негативних наслідків дискримінаційних дій уряду Білорусі”, - зазначив Т. Качка.

P.S.

Білорусь готова повернути режим вільної торгівлі у відносинах з Україною, якщо Київ перегляне заходи щодо білоруських товарів, заявив перший заступник міністра закордонних справ Білорусі Олександр Гур’янов, констатує "Радіо Свобода".

«Ще раз кажу, що ми готові повністю скасувати всі наші рішення, ми готові повернути в повному обсязі режим вільної торгівлі, але тільки тоді, коли Україна перегляне ті заходи, які були ухвалені щодо продукції білоруської сторони, які де-факто були спрямовані, щоб просто обмежити конкуренцію з боку білоруських виробників», – цитує Гур’янова пресслужба МЗС Білорусі.

За його словами, запровадження Мінськом режиму індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів не пов’язане з поточним загостренням відносин Білорусі й України, «з авіаційними питаннями і так далі».

«Це чистої води торгові переговори, які повинні вести до розчищення бар’єрів у взаємній торгівлі, до чого і закликаю українських колег», – заявив Гур’янов.