Білорусь на "референдумі" відмовилася від без`ядерного статусу

Все про економіку та фінанси

За даними білоруського ЦВК, за результатами конституційного референдуму, що пройшов у Білорусі 27 лютого, понад 65% підтримали проект нової конституції, пише "Європейська правда".

Згідно ним, у референдумі взяли участь 5,36 млн осіб, що складає 78,6% від загальної кількості виборців. А проект конституційних зміни підтримало 65,16% в ід загальної кількості виборців (проти - біля 10%).

"Намалювати" високу явку допомогли 5 днів дострокового голосування, коли проголосувало 34,2%.

Нова конституція – виконання самопроголошеним президентом Лукашенком вимоги РФ за допомогу у придушенні протестів 2020 року.

Вона передбачає створення нового органу – Всебілоруських народних зборів (ВНЗ), яке матиме права відправляти у відставку президента, а також визнавати результати виборів.

Довгий час вважалося, що нова конституція відкриває політичний транзит – Александр Лукашенко покине президентську посаду, але очолить ВНЗ.

Втім, згодом виявилося, що нова конституція "обнуляє" попередні президентські каденції Лукашенка, а також дозволяє йому поєднувати посади президента та голови ВНЗ.

У новій редакції конституції немає положення про без’ядерний статус Білорусі. Це дозволяє припускати, що Лукашенко спробує домовитися з РФ розмістити у себе російську ядерну зброю.

Також, відмовившись від позаблокового статусу, у новій конституції також зазначається, що "Республіка Білорусь виключає військову агресію зі своєї території щодо інших держав".