Зустріч Зеленського і Байдена відбудеться 1 вересня, а не 31 серпня

Все про економіку та фінанси

У Білому домі повідомили, що зустріч президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського, який 30 серпня прибуває з візитом до Вашингтону, перенесли на 1 вересня, інформує "Радіо Свобода" з посиланням на "Голос Америки".

Донедавна планувалося, що зустріч президентів відбудеться 31 серпня, а на 1 вересня у В. Зеленського в США були заплановані інші події.

Речник президента України Сергій Никифоров повідомив, що американці попросили перенести зустріч В. Зеленського і Дж. Байдена на 1 вересня через закінчення терміну ультиматуму "Талібана" в Афганістані щодо евакуації іноземців з аеропорту Кабула, пише zn.ua.

"Перенесення зустрічі Зеленського і Байдена з 31 серпня на 1 вересня Офісом президента підтверджується. Це пов`язано з проханням США. 31 серпня минає ультиматум "Талібану" - або термін евакуації іноземних громадян з аеропорту Кабула - саме той час, який дав "Талібан". І американська сторона попросила перенести наш візит на один день у зв`язку з цим - і весь цей день присвятити цій важливій для американської сторони темі", - сказав Никифоров в понеділок, додавши, що Київ "з абсолютним розумінням ставиться до прохання" Вашингтона.

Він зазначив, що програма візиту Зеленського в США повністю змінилася. "Щодо інших зустрічей Зеленського в США - деякі відбудуться за часом раніше спочатку запланованих, інші - пізніше. Програма повністю змінилася, але це не означає, що щось звідти випало. Президент Зеленський вилітає в США прямо зараз. Два дня після прильоту він проведе у Вашингтоні й після в Каліфорнії", - підсумував Никифоров.

Дату прийняття Зеленського в Білому домі переносять вдруге: спочатку зустріч із президентом Байденом мала відбутись 30 серпня, але згодом її відклали на 31 серпня. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, тоді це відбулось «у зв’язку з розширенням програми візиту».

Речниця Білого дому Джен Псакі на брифінгу 27 серпня, говорячи про порядок денний роботи Байдена, зауважила, що ці плани «дещо мінливі», і головними моментами для нього наступними днями будуть ситуація в Афганістані і наближення урагану до території США. Говорячи про зустріч із Зеленським у Білому домі, вона не стала згадувати конкретної дати, а сказала, що ця зустріч відбудеться «наступного тижня».

Перед тим дату візиту Зеленського не вдавалося узгодити протягом тривалого часу. Спершу в офісі президента України хотіли, щоб цей візит відбувся до зустрічі Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним 16 червня, пізніше в Україні стали говорити про «кінець липня», потім Київ прагнув, щоб це відбулося принаймні напередодні Дня Незалежності України 24 серпня, але Вашингтон довго відкладав своє рішення щодо дати.