Білий дім: РФ перекинула до кордонів України ще 7 тисяч військ

Все про економіку та фінанси

В адміністрації президента США Джо Байдена назвали брехнею заяву Росії про початок відведення військ від кордонів України та заявили, що насправді РФ перекинула ще 7000 військових, повідомляє прес-служба Білого дому, констатує Liga.net.

"Уряд Росії заявив, що відводить війська від кордону з Україною. Це твердження привернуло до себе велику увагу як тут, так і в усьому світі, але тепер ми знаємо, що воно було брехнею", – сказав представник адміністрації Байдена.

За словами чиновника, США фактично підтвердили, що за останні кілька днів Росія збільшила військову присутність уздовж кордону з Україною на 7000 осіб, деякі з них прибули нещодавно.

Він також заявив, що США бачать ознаки готовності Росії будь-якої миті використати фейковий привід для вторгнення в Україну. У ролі приводу може бути провокація на Донбасі, заява щодо активності НАТО на суші чи морі, заява щодо вторгнення на територію РФ.

"Так само як заяви Росії щодо виведення військ були брехнею, такою ж брехнею будуть й приводи, які вони вигадають, щоб виправдати цю війну. Ніхто не повинен приймати ці твердження за чисту монету", – додав чиновник.

У січні Захід відмовив РФ на її вимогу закрити перед Україною двері до НАТО.

Росія заявила, що почала відводити війська, однак президент Володимир Зеленський повідомив учора, що поки що цього не бачить.