Білий дім назвав умови для зустрічі Байдена з Путіним

Все про економіку та фінанси

У Білому домі заявили, що аби відбулася розмова між президентом США Джо Байденом і президентом Росії Володимиром Путіним, Москва має вдатися до деескалації в Україні і продемонструвати прагнення до дипломатії, констатує "Радіо Свобода".

«Думаю, він (президент Байден – ред.) досить чітко сформулював, що це буде залежати від того, про що хоче говорити президент Путін… Президент Байден дуже чітко визначив, що має бути відчутна деескалація з боку Росії і чітка, справжня відданість дипломатії перед тим, як президент погодиться на таку розмову», – заявила на брифінгу 29 березня директорка з комунікацій Білого дому Кейт Бедінґфілд.

Президент США Джо Байден у своїй великій промові у Варшаві 26 березня звинуватив президента Росії Володимира Путіна у «незацікавленості» та «брехні» у відповідь на спроби Заходу вести «справжню дипломатію» щодо війни, розв`язаної Росією.​

«Заради Бога, ця людина не може залишатися при владі», – сказав Байден, завершуючи свою промову за підсумками триденної поїздки до Європи. Після цього в адміністрації США заявили, що Байден не закликав до зміни режиму в Росії.

28 березня речник Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи слова президента США, заявив: «Це не вирішувати Байдену. Президента Росії обирають росіяни».

Джо Байден 28 березня заявив журналістам, що не вважає потрібним просити вибачення за слова про те, що президент Росії Володимир Путін «не може залишатися при владі».

Байден сказав, що «не вибачається» за слова, які були виголошені наприкінці його промови у Варшаві 26 березня, бо такий коментар був виявом «морального обурення», а не нової політики США.