Білий дім: країни G7 планують поетапно припинити імпорт нафти з Росії

Все про економіку та фінанси

Країни G7 взяли на себе зобов`язання поетапно припинити або повністю заборонити імпорт російської нафти. Про це йдеться у заяві, яка з’явилася у неділю, 8 травня, на сайті Білого дому, пише zn.ua.

«Це потужний удар по головній артерії путінської економіки. Він позбавить Росію доходів, необхідних для фінансування війни. «Велика сімка» також взяла на себе зобов`язання працювати разом, щоб забезпечити стабільне глобальне постачання енергії, одночасно активізуючи наші зусилля щодо зниження залежності від викопного палива», - сказано у зверненні.

Також у Білому домі відзначили, що безпрецедентні санкції, введені раніше, вже завдали величезної шкоди економіці Росії. Зокрема два великих танкових заводи РФ – корпорація «Уралвагонзавод» і Челябінський тракторний завод – призупинили роботу через брак іноземних комплектуючих. Майже 1000 компаній приватного сектору покинули Росію. Залишає країну і кваліфікована робоча сила: за попередніми даними, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну понад 200 000 росіян покинули свою батьківщину у пошуках кращого життя.

В адміністрації президента США підкреслили, що економічні втрати Росії з часом будуть лише посилюватися.