Білий дім і Кремль - про розмову Байдена і Путіна

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден у суботу провів телефонну розмову з Володимиром Путіним і попередив російського президента про рішучу відповідь США і їхніх союзників у випадку російського вторгнення в Україну, повідомила прес-служба Білого дому, констатує "Радіо Свобода".

«Президент Байден чітко давав зрозуміти, що якщо Росія здійснить подальше вторгнення в Україну, Сполучені Штати разом з нашими союзниками та партнерами дадуть рішучу відповідь», – йдеться в повідомленні.

Байден також сказав Путіну що Сполучені Штати відкриті до дипломатичних переговорів, але однаково готові до інших сценаріїв.

Раніше у суботу держсекретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Блінкен заявив про єдину трансатлантичну відповідь у випадку російського вторгнення в Україну.

Як пише Liga.net, помічник Путіна Юрій Ушаков заявив російським пропагандистським медіа, що характер розмови президента США Джо Байдена з лідером РФ Володимиром Путіним був "збалансованим" та "діловим".

Ушаков сказав, що західні політики "нагнітають напруженість" вже не перший місяць, а "в останні дні та години ситуація доведена до абсурду". Він вважає, що це "скоординована політика".

Помічник Путіна наголосив, що саме ця "істерія, що досягла апогею", призвела до запиту американською стороною термінових телефонних переговорів, які до того були заплановані на більш пізній термін.

Співробітник Кремля наполягає, що основною темою переговорів залишаються затребувані Росією "гарантії безпеки", оскільки "розширення НАТО може призвести до прямого протистояння альянсу з Росією". Він сказав, що в Росії закінчили "міжвідомче опрацювання дій у світлі відповіді НАТО і США на російські пропозиції", і найближчим часом Москва "доведе свою відповідь до США та НАТО щодо гарантій безпеки".

Ушаков також стверджує, що Путін заявив Байдену, що Захід "не здійснює належного натиску на Україну для виконання мінських угод".

За останні тижні низка західних країн запропонувала своїм дипломатам в Україні, зокрема другорядному персоналу, покинути країну для убезпечення на тлі можливих загроз, пов’язаних із концентрацією російських військ на кордоні з Україною.