Бербок: Німеччина готова стати гарантом безпеки України після закінчення війни

Все про економіку та фінанси

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що країна готова надати Україні гарантії безпеки після закінчення війни. Таку заяву Бербок зробила 30 березня в інтерв`ю ARD, повідомляє Die Zeit, констатує "НВ".

«Якщо потрібні гарантії, то Німеччина теж буде там (у переліку країн-гарантів. — ред.) і дасть гарантії», — сказала міністр.

Бербок додала, що Німеччина «цілком солідарна, на 100% з Україною».

Однак міністр зазначила, що переговори між Україною та Росією не є за крок від прориву. За словами Бербок, те, що російська сторона має на увазі під гарантіями чи нейтралітетом, відрізняється від бачення української сторони.

Раніше канцлер Олаф Шольц в телефонній розмові з президентом Володимиром Зеленським висловив "загальну готовність" виступити в ролі гаранта безпеки України.

У Туреччині 29 березня відбулися переговори делегацій України та Росії. Після їх завершення українська делегація повідомила подробиці про ідею нової системи гарантій безпеки для України.

Давид Арахамія розповів, що Україна хоче бачити гарантами, зокрема Велику Британію, Китай, США, Францію, Туреччину, Німеччину, Польщу та Ізраїль. Інші країни можуть приєднатися до гарантій безпеки за своїм бажанням.

За словами радника голови Офісу президента та члена української делегації Михайла Подоляка, в окремому пункті договору пропонується зафіксувати позицію України та Росії протягом 15 років проводити двосторонні переговори щодо Криму та Севастополя. Питання окупованих Росією районів Донецької та Луганської областей пропонується обговорити під час зустрічі Зеленського та Путіна.