БЕБ розслідує податкову справу щодо титанорудної компанії "Велта"

Все про економіку та фінанси

Бюро економічної безпеки повідомило для Liga.net, що розслідує кримінальне провадження щодо компанії "Велта", яка займається видобуванням титанової руди в Кіровоградській області.

"Головним підрозділом детективів БЕБ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за можливими фактами умисного ухилення від сплати податків службовими особами товариства", – зазначили в БЕБ.

Близько тижня тому Велта звинуватила БЕБ у "тиску з ознаками рейдерства". Приводом стали претензії БЕБ щодо завищення податкового кредиту на 28 млн грн.

У Бюро на це відповіли, що досудове розслідування здійснюються у межах законодавства.

1 серпня власник компанії Андрій Бродський заявив, що "найближчими днями Велта сплатить державі 28 мільйонів". За його словами, до цієї суми увійде 2,5 млн грн податку на прибуток, хоча компанія його і не має.

"Велта" оперує Бирзулівським родовищем титанових руд та будує гірничо-збагачувальний комбінат на Лікарівському родовищі. Обидва розташовані у Новомиргородському районі Кіровоградської області. Станом на січень 2021 року ресурсна база ільменіту компанії сягає до 6 млн тонн.

Це найбільший видобувник та експортер титановмісних руд в Україні після державної Об`єднаної гірничо-хімічної компанії.

У червні 2022 року стало відомо, що російський титановий гігант ВСМПО-Авісма за чотири дні до початку повномасштабного вторгнення Росії продав свій український актив – ТОВ "Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат", яке розробляє запаси титано-цирконієвих пісків у Дніпропетровській області.

22 квітня в БЕБ заявили про арешт корпоративних прав Демурінського ГЗК.

P.S.

Офіційне повідомлення БЕБ:

"8 червня 2022 року, у межах кримінального провадження, досудове розслідування якого здійснюють детективи Бюро економічної безпеки України, районний суд міста Києва повторно арештував 100% корпоративних прав гірничо-збагачувального комбінату (далі – ГЗК). Підставою для клопотання, щодо повторного арешту, з метою унеможливлення переоформлення прав власності, стала ухвала апеляційного суду від 2 червня 2022 року про скасування попереднього арешту корпоративних прав цієї компанії.

Суддя районного суду міста Києва дійшов висновку, що підстав для повторного арешту корпоративних прав ГЗК достатньо та задовольнив клопотання у кримінальному провадженні. Відповідну ухвалу було невідкладно скеровано до Міністерства юстиції України на виконання.

Нагадаємо, ще у березні 2022 року, 100% корпоративних прав ГЗК було заарештовано співробітниками БЕБ, відповідно до ухвали суду. Слідством встановлено, що службові особи товариства, щоб приховати докази злочинної діяльності та уникнути притягнення до кримінальної відповідальності, планували здійснити протиправну зміну власника корпоративних прав ГЗК.

Окрім того, згадане підприємство протягом 2020-2021 років здійснювало нелегальний експорт видобутої титановмісної сировини на підсанкційні території. За документами комбінат нібито постачав цю сировину австрійській компанії. Проте, фактично продукція одразу направлялася російським та білоруським підприємствам. Вартість реалізованої продукції було умисно занижено на загальну суму понад 56 млн грн. Це призвело до втрат бюджету у вигляді несплати податку на прибуток у сумі понад 10 млн грн.

22 квітня 2022 директору товариства повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків). Досудове розслідування у кримінальному провадженні що здійснюють детективи БЕБ, за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора триває".