Базові галузі економіки сповільнили зростання в червні до 1,7%, - оцінки НБУ

Все про економіку та фінанси

НБУ залишив без змін прогноз зростання ВВП у 2021, 2022, 2023 роках - відповідно 3,8%, 4,0%, 4,0%.

За оцінками Нацбанку, після зниження економіки в І кварталі 2021 році на 2,2% вона могла зрости на 7,5% у ІІ кварталі. НБУ очікує сповільнення зростання ВВП у ІІІ кварталі до 3,6%, а в IV кварталі - пришвидшення до 5,8%.

У 2020 році ВВП України скоротився на 4,0%.

Нагадаємо, Мінекономіки оцінювало зростання ВВП у ІІ кварталі на рівні близько 6% (порівняно з цим же періодом минулого року).

"Це дозволить у першому півріччі вийти на зростання ВВП у 1,9%, а за підсумками 2021 року – у 4,1%, що відповідає офіційному прогнозу уряду", - зауважують в міністерстві.

За оцінками НБУ, в червні зростання ІВБГ (індексу виробництва базових галузей) очікувано сповільнилося до 1.7% р/р, зокрема під впливом вичерпання статистичного ефекту бази порівняння. Додатково в сільському господарстві поглибився спад (до 16.3% р/р) через пізніший старт збирання врожаю.

Зростання промисловості пригальмувало (до 1.1% р/р) унаслідок спаду в харчовій промисловості та енергетиці. Зокрема, і надалі скорочувалося виробництво олії через низький минулорічний урожай та послаблення зовнішнього попиту на неї, тютюнових виробів – через зниження попиту на традиційні тютюнові вироби, напоїв – унаслідок прохолоднішої погоди. Останній чинник вірогідно позначився й на поглибленні спаду в енергетиці.

Водночас економічну активність і надалі підтримували споживчий попит (зростання роздрібної торгівлі та пасажирообороту залишилося високим), сприятлива зовнішня кон`юнктура (зокрема для металургії), збільшення бюджетного фінансування інфраструктурних проєктів (будівництво зросло на 21.0% р/р).

Зберігалися ознаки пожвавлення інвестиційного попиту, зокрема високими темпами зростали окремі види машинобудування. Зростання в металургії та будівництві підтримало вантажооборот.