Базові галузі економіки сповільнили зростання у річному вимірі до 4,1% з 18,3%

Все про економіку та фінанси

За оцінками НБУ, зростання ІВБГ (індекс виробництва базових галузей) у травні помітно сповільнилося – до 4.1% р/р (у квітні було 18,3% р/р) через певне вичерпання ефекту бази порівняння (минулого року саме з травня розпочалося пом`якшення карантинних обмежень та відновлення роботи більшості галузей).

Крім того, зберігалося падіння в тваринництві та харчовій промисловості внаслідок подальшого відображення нижчих торішніх врожаїв та глибокого спаду у виробництві тютюнових виробів. Знизилися обсяги виробництва в енергетиці.

Водночас економічна активність підтримувалася високим споживчим попитом, певним пожвавленням інвестиційної діяльності та сприятливою зовнішньою кон`юнктурою. Так, роздрібна торгівля зростала високими темпами (22.7% р/р), стрімко збільшувався пасажирообіг. Високий зовнішній попит на руди, а також нарощування видобутку вугілля зумовили прискорення зростання добувної промисловості. Переробна промисловість зросла за рахунок галузей, спрямованих і на задоволення споживчого попиту (текстильна, виробництво меблів тощо), і інвестиційного (машинобудування), і зовнішнього (металургія та хімія).

У цілому зростання промисловості становило 5.4% р/р.

Унаслідок пригальмування бюджетних витрат на дорожнє господарство обсяги будівельних робіт скоротилися (на 8.4% р/р), хоча житлове будівництво зростало високими темпами.

Зростання виробництва добувної промисловості та металургії та збільшення перевезень будівельних матеріалів підтримало зростання вантажообігу. Натомість нижчий експорт зернових, а також зменшення імпорту нафтопродуктів зумовили спад оптової торгівлі, резюмує НБУ.