Байден зустрівся зі Шмигалем у Вашингтоні

Все про економіку та фінанси

Прем`єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що у Вашингтоні мав зустріч з президентом США Джо Байденом, на якій обговорювалося розширення фінансової та військової допомоги Сполучених Штатів для України, посилення санкцій проти росії та консолідацію міжнародної антипутінської коаліції.

Глава уряду подякував від імені всіх українців за підтримку США, зокрема, за оголошення надання Україні нового масштабного пакету військової допомоги на суму 800 млн доларів США та 500 млн доларів США прямої економічної допомоги.

«Для перемоги України у відстоюванні незалежності та спільних цінностей демократичного світу, потрібне подальше лідерство США у питаннях постачання зброї, розширення фінансової допомоги й посилення санкцій проти росії. Тільки так можна примусити кремль до закінчення війни!» — сказав Д. Шмигаль.

Прем’єр-міністр розповів про злочини окупантів на території України, про численні жертви та значні збитки, про зруйновану цивільну інфраструктуру.

«Всьому світові стали відомі варварства, скоєні російськими загарбниками в Бучі, Краматорську, Бородянці, Гостомелі, Маріуполі та інших містах України. Ми цінуємо вашу рішучу позицію називати ці дії геноцидом. Розраховуємо на спільні зусилля міжнародного співтовариства, щоб організатори та виконавці злочинів були притягнені до відповідальності», — підкреслив Д. Шмигаль.

Сторони порушили питання посилення санкційного тиску на росію. Очільник уряду відзначив, що Україна високо цінує лідерську роль США в координації зусиль партнерів у справі послідовного запровадження комплексних санкцій для зупинки агресивної політики кремля.

Д. Шмигаль наголосив, що Збройні Сили України та українці продемонстрували, що не здадуться та здатні перемогти. За його словами, у цей вирішальний момент лідерство США має критично важливе значення.