Байден закликає Конгрес виділити Україні допомогу ще на $10 млрд

Все про економіку та фінанси

Адміністрація Байдена просить Конгрес виділити Україні ще 10 млрд доларів допомоги, повідомляє Reuters з посиланням на офіційну заяву очільниці Бюджетного офісу Білого Дому Шаланди Янґ, констатує "Економічна правда".

Раніше видання Washington Post з посиланням на свої джерела повідомило, що Білий Дім просить Конгрес виділити додаткові 32,5 млрд доларів для фінансування боротьби з коровавірусом та допомоги Україні.

Тепер у Байдена офіційно заявили про це. Конгрес просять про видатки на суму 32,5 млрд доларів, з яких 10 млрд доларів – додаткові гроші для України. Решта 22,5 млрд доларів – видатки на боротьбу з коронавірусом у США.

Ці зміни пропонують внести до проєкту видатків, який очікується ухвалити до 11 березня. Зазанчається, що попередні кошти реагування на COVID-19 майже повністю були використані.

Натомість 10 млрд доларів, які пропонують виділити Україні, спрямують на навчання українських військових, захист електричної мережі, посилення кіберзахисту і дотримання санкцій, повідомила вона.

Зокрема, 6,4 млрд доларів у разі погодження використають на вирішення гуманітарної та безпекової в Україні.