Байден у розмові із Зеленським висловився за "просування імплементації Мінських угод"

Все про економіку та фінанси

Білий дім заявив, що президент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським увечері 2 січня підтвердив відданість Сполучених Штатів суверенітету та територіальній цілісності України та дотримання принципу «нічого про вас без вас», констатує "Радіо Свобода".

«Він також висловив підтримку заходам зміцнення довіри для деескалації напруженості на Донбасі та активну дипломатію для просування імплементації Мінських угод на підтримку нормандського формату», – вказано в повідомленні американської адміністрації.

Також у повідомленні йдеться, що «Байден чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати та їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь, якщо Росія вторгнеться в Україну».

Президент України Володимир Зеленський написав про підсумки діалогу в твітері: «Перша міжнародна розмова року із президентом США доводить особливий характер наших відносин. Обговорили спільні дії України, США та партнерів зі збереження миру в Європі і недопущення подальшої ескалації, реформи та деолігархізацію. Цінуємо непохитну підтримку України».