Байден: санкції будуть проти найбільших росбанків з активами на $1 трлн

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден під час відеозвернення оголосив про нові санкції проти Росії за повномасштабний напад на Україну. Санкції вводяться проти найбільших російських банків. Також США та союзники вдарять по високотехнологічному імпорту Росії, пише "НВ".

Він зазначив, що «Путін обрав цю війну, і його країна понесе відповідальність».

«Сьогодні я вводжу додаткові жорсткі санкції та нові обмеження щодо того, що дозволено експортувати до Росії. Це завдасть серйозних збитків російській економіці як негайно, так і з часом», — заявив Байден.

Він наголосив, що США не самотні у цьому питанні: Вашингтон «місяцями створював коаліцію» з країн, на які припадає більше половини світового ВВП.

Байден зазначив, що сьогодні вранці поспілкувався із лідерами країн Великої сімки. Вони домовилися «обмежити можливості Росії вести бізнес у доларах, євро, фунтах та єні, і бути частиною світової економіки».

Захід обмежить можливості Росії фінансувати та розвивати російську армію, а також «конкурувати у високотехнологічній економіці 21 століття».

Байден підкреслив, що дії Заходу вже призвели до падіння російського рубля до історичного мінімуму та обвалу фондового ринку країни.

«Зараз ми вводимо санкції проти російських банків, які в сукупності володіють активами на суму близько 1 трильйона доларів. Ми відріжемо від американської фінансової системи найбільший банк Росії [Сбербанк], на який припадає понад третина активів російської банківської системи. І сьогодні ми також блокуємо ще чотири великі банки. Це означає, що всі активи, які вони мають в Америці, будуть заморожені», — заявив Байден.

Санкції запроваджуються, зокрема, проти ВТБ, другого за величиною банку Росії, активи якого становлять $250 млрд. Під обмеження також потраплять Газпромбанк, банки Открытие, Новикомбанк и Совкомбанк.

Також США розширять санкційний список представників російських еліт та членів їх сімей, а також заборонять найбільшим російським держкомпаніям залучати кошти на американському та європейському ринках капіталу.

Штати та союзники зупинять більше половини російського високотехнологічного імпорту.

«Це завдасть удару по здатності Росії модернізувати її армію, погіршить її аерокосмічну промисловість, включаючи їхню космічну програму», — сказав американський президент.

Він також наголосив, що США, запроваджуючи санкції, дозволять проведення платежів за енергоресури. Вашингтон уважно стежить за енергопостачанням на предмет будь-яких перебоїв.

Байден заявив, що варіант відключення Росії від SWIFT існує, але «прямо зараз це не той захід, який хочуть вжити в Європі».