Байден: санкції проти Росії, які ми вводимо, потужніші, ніж відключення від SWIFT

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден на брифінгу заявив, що Штати запровадять дуже значні санкції проти Росії за її військові дії в Україні, пише Lb.ua.

На питання, чому Росію не відключають від системи SWIFT, він наголосив, що нові санкції будуть значно потужнішими.

"Санкції, які ми запроваджуємо, за своєю силою перевищують SWIFT, перевищують будь-що, що ми застосовували раніше", - сказав Байден.

Він зазначив, що до обмежень проти РФ приєднується більша частина світу. При цьому Байден додав, що не може поки що коментувати, чи допомагатиме Китай в ізоляції Росії.

На питання, якщо Путін вирішить просунутися далі, за межі України, Байден відповів: "Якщо він сунеться на країни НАТО.... Якщо зараз ми не почнемо діяти. Негайно і рішуче, він матиме потужніші наміри", - наголосив президент США.

Разом з тим, Байден заявив, що можливість відключення Росії від системи SWIFT залишається на порядку денному, але наразі у Європі не готові перейти до цього кроку, пише "Європейська правда".

"Це завжди один із варіантів, але на цей час це не є позицією решти Європи", - додав президент США.

За даними ЗМІ, Європейський Союз розглядає відключення Росію від SWIFT, але Німеччина, Італія, Угорщина і Кіпр виступають проти.

Україна закликала партнерів відключити РФ від SWIFT у відповідь на її вторгнення.

Байден також повідомив, що США та понад 30 держав партнерів по всьому світі узгодили "пекельні санкції", що мають вдарити по Росії.