Байден: санкції обмежать операції РФ у доларах, євро, фунтах, єнах

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден виступив із промовою про ситуацію в Україні, він засудив Росію за завдання військового удару та оголосив про нові жорсткі санкції та обмеження на те, що можна експортувати до Росії, пише Liga.net.

Президент США Байден заявив, що президент Росії Володимир Путін несе повну відповідальність за напад на Україну і сказав, що Росія зіткнеться з наслідками через це.

"Путін – агресор. Путін обрав цю війну. І тепер він та його країна нестимуть наслідки", – сказав Байден у своєму виступі у Білому домі.

Президент США заявив, що не планує розмовляти з Путіним після того, як той оголосив про воєнний удар по Україні.

"Путін буде ізгоєм на міжнародній арені, – додав Байден. – Рішення Путіна розпочати абсолютно невиправдану війну з Україною зробило Росію слабшим, а решту світу – сильнішою".

Він ще раз сказав, що американські військові не воюватимуть на території України, але США продовжить допомагати Україні. При цьому американські військові захистять своїх партнерів із НАТО у Східній Європі.

Потім Байден оголосив про додаткові санкції проти Росії.

"Це серйозно вплине на російську економіку як негайно, так і протягом довгого часу. Ми цілеспрямовано розробили ці санкції, щоб максимізувати довгостроковий вплив на Росію та мінімізувати вплив на Сполучені Штати та наших союзників", – сказав він.

Сполучені Штати роблять це не самотужки, сказав президент США, додавши, що в цих санкціях братимуть участь 27 членів ЄС та членів G7.

Ось які санкції оголосив Байден:

- обмежити можливості Росії вести бізнес у доларах, євро, фунтах та ієнах, та заблокувати їй можливість бути частиною світової економіки;

- позбавити можливості фінансувати та розвивати російську армію;

- знизити здатність Росії конкурувати у високотехнологічній економіці 21 століття.

США ввели санкції проти російських банків, які разом володіють активами на суму близько одного трильйона доларів.

Байден додав: "Ми також блокуємо ще чотири великі банки. Це означає, що всі їхні активи в Америці будуть заморожені".