Байден: росбанки не зможуть проводити операції з доларами в разі вторгнення Росії в Україну

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден на прес-конференції заявив, що у разі нового вторгнення Росії в Україну російські банки не зможуть проводити операції з доларом, пише Liga.net.

За словами американського лідера, Росія понесе відповідальність, якщо вторгнеться в Україну, але це буде залежати від того, чи це локальна операція, чи щось ще.

"Він (президент РФ Володимир Путін. – ред.) ніколи не бачив санкцій, подібних тим, які я пообіцяв увести", – сказав Байден, додавши, що у разі вторгнення в Україну це буде "катастрофа" для Росії.

Водночас президент США висловив думку, що Путін не хоче повномасштабної війни. "Я досі вважаю, що Путін не хоче повномасштабної війни. По-друге, чи хоче Путін, на мою думку, перевірити реакцію Заходу, США та НАТО на можливу агресію? Так, я вважаю, він перевірятиме нашу готовність", – сказав Байден.

На його думку, РФ та НАТО можуть "прийти до чогось" щодо нерозміщення стратегічних озброєнь в Україні.

Байден також заявив, що ймовірність вступу України до НАТО найближчим часом невисока через невиконання всіх вимог. Водночас, за його словами, США не мають наміру скорочувати свою військову присутність у Європі.

За словами президента США Джо Байдена і спікера Білого дому Джен Псакі, в арсеналі Москви є великий спектр засобів агресивного впливу на Україну, але за новий перетин кордону суверенної держави військами РФ будуть введені найсильніші санкції Заходу. Потужність нових санкцій проти Росії залежатиме від того, який тип агресії Кремль застосує проти України, уточнили вони.

Після виступу Байдена на прес-конференції журналіст вирішив уточнити й запитав: "Ви хочете сказати, що "незначне вторгнення" в Україну не призведе до (потужних) санкцій, якими ви загрожуєте? Ви фактично даєте Путіну дозвіл зробити "невеликий" вторгнення"?"

Байден відреагував на це сміхом і сказав – "ось як це прозвучало, так?", маючи на увазі, що сталося, мабуть, різночитання та непорозуміння його ранніх слів.

Президент США пояснив, що будь-який новий перетин кордону військами та вбивства українських солдатів Вашингтон вважатиме за вторгнення, яке спричинить потужні санкції. Американський лідер підкреслив, "щоб це було чітко ясно": "Введення серйозних санкцій проти доларових транзакцій та інших речей – це негативно вплине на США та економіку Європи, і буде руйнівним для Росії".

Але, додав Байден, є й інші зловмисні дії Кремля – кібератаки, використання колабораціоністів у політиці України, агентів ФСБ та інше, за спроби застосувати які також буде реакція з-за океану, але іншого типу.

"Якщо вони продовжать використовувати кібератаки... Що ж, ми можемо відповісти тим самим", – зазначив він.

Пізніше аналогічне питання поставили й Псакі: вона відповіла на нього так само: "Президент Байден ясно дав зрозуміти президентові Росії: якщо якісь російські збройні сили перейдуть кордон України, це буде відновленням вторгнення, і воно буде зустрінуте швидкою, жорсткою та єдиною відповіддю зі сторони США та наших союзників".

Спікер уточнила: Байден знає "за своїм багаторічним досвідом", що росіяни мають великий арсенал засобів агресії й крім суто військових дій: кібератаки або "парамілітарну тактику".

"І сьогодні він підтвердив, що на ці акти російської агресії буде дано рішучу, взаємну та згуртовану відповідь (США та союзників по НАТО, – ред.)", – резюмувала вона.