Байден: Путін не повинен залишитися при владі

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден, виступаючи у Варшаві, заявив, що російський диктатор Владімір Путін, який цинічно бреше про цілі своєї повномасштабної війни проти України, не має залишитися при владі, пише "НВ".

Глава Білого дому наголосив, що твердження Путіна про «денацифікацію» — цинічна брехня, а президента України Володимира Зеленського було обрано демократичним шляхом.

«Він [Зеленський] єврей, сім`я його батька була вбита під час влаштованого нацистами Голокосту, а Путін має нахабство — як і всі диктатори до нього — вірити, що сила переможе».

Байден також звернувся до народу України, заявив, що українці борються за свою націю і основоположні демократичні принципи, які «об`єднують усіх вільних людей»:

«Моє послання до народу України — послання, яке я передав сьогодні міністру закордонних справ та міністру оборони України… Ми з вами. І крапка», — сказав він.

Разом з тим, президент США в контексті НАТО зауважив у т.ч. таке, пише zn.ua:

"Ми не збираємося розширювати далі НАТО. Це брехня, яку Росія поширюємо. Ми не намагаємося подолати Росію. У зв`язку з сьогоднішньою кризою, НАТО і США працювали багато, щоб не допустити війну".

За словами Байдена, під час дипломатичних переговорів, які проводилися раніше, Путін показував, що не зацікавлений у переговорах.

"Ми не зацікавлені у війні...Обрати війну - вибір Росії", - зазначив американський президент.

Він додав, що Путін поставив собі мету, якої не зможе жосягти.

"Ви, росіяни, не є нашими ворогами", - зазначив Байден.

Водночас президент США заявив, що російський диктатор не повинен залишатися при владі.

"Диктатор, який намагається побудувати імперію, ніколи не переможе любов до свободи. Світ буде вільним. Україна ніколи не буде переможена Росією, бо вільні люди не хочуть жити у темряві, вони хочуть мати краще майбутнє, з демократією, гідністю, свободою та можливостями . Ви знаєте, ця людина не може залишитися при владі", – сказав Байден, констатує Liga.net.

Раніше американський президент називав Путіна воєнним злочинцем, головорізом та диктатором-вбивцею.

Телеканал CNN зазначає: до цього у Вашингтоні заявляли, що повалення Путіна не є їхньою метою, а «російський народ сам має вирішувати, хто його очолить».

Байден розпочав свою промову у Варшаві, посилаючись улюблений заклик Папи Римського Івана Павла ІІ: «Не бійся!», зауважує Lb.ua.

«Ми знову вийшли у велику битву за свободу, битву між демократією та автократією, між свободою та репресіями... У цій битві нам потрібно бути ясними. Цю битву також не буде виграно за дні чи місяці. Нам потрібно зміцнитися для довгої боротьби», – сказав президент США.