Байден пропонує Пауелла як главу ФРС на другий термін

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден має намір номінувати главу ФРС Джерома Пауелла на другий термін, заявив у понеділок Білий дім, пише The Wall Street Journal.

Також Байден ініціює призначення Лейл Брейнард на посаду заступниці Пауелла.

Очікується, що кандидатура Пауелл отримає двопартійну підтримку в Сенаті.

Як зауважує WSJ, рішення Байдена відображає бажання президента США зберегти стабільність у центробанку на тлі стурбованості громадськості високими цінами. заявили чиновники адміністрації.

68-річний пан Пауелл розглядається прихильниками в адміністрації та на ринках як міцна рука, чия широка особиста діяльність допомогла відновити двопартійну підтримку центрального банку США через десять років після того, як його репутація була сильно підірвана фінансовою кризою 2008 року.

Пауелл - республіканець, був призначений до ради ФРС ще 10 років тому тодішнім президентом США Бараком Обамою, а чотири роки тому за президентства Дональда Трампа він був підвищений до глави ФРС.

Пауелла підтримали кілька членів економічної команди Байдена, включаючи міністра фінансів Джанет Єллен, яка обіймала посаду голови ФРС із 2014 по 2018 рік.

Під керівництвом Пауелла ФРС організувала одну з найбільших реакцій економічної влади США на кризу з часів Другої світової війни, діючи спільно з Конгресом і Мінфіном. ФРС знизила процентні ставки до нуля, а потім викупила державний борг на трильйони доларів і запропонувала купити ще трильйони кредитів та інших активів, щоб підтримати кредитні ринки.

У 2020 році Пауелл повідомив про суттєві зміни в тому, як центробанк проводить політику процентних ставок, коли оголосив, що ФРС відмовиться від практики підвищення ставок, щоб запобігти інфляційному тиску, і натомість залишить ставки нижчими на довше, щоб стимулювати швидше відновлення після спадів.

Нещодавно ФРС почала скорочувати на 15 млрд дол щомісяця свою 120-мільярдну програму стимулювання (через купівлю облігацій), що може припинити закупівлі приблизно в червні. Після цього американський центробанк, як очікується, зосередиться на тому, коли і як швидко повинен підвищити процентні ставки майже з нуля.