Байден представив план розвитку інфраструктури США на $2,3 трлн

Все про економіку та фінанси

Президент США Джозеф Байден представив план, що передбачає інвестиції в різні інфраструктурні проекти в розмірі 2,3 трлн дол. Американський лідер виступив в середу, 31 березня, в навчальному центрі профспілки платників в Піттсбурзі (штат Пенсільванія), констатує DW.

За словами глави Білого дому, йдеться про "найбільші інвестиції в американські робочі місця з часів Другої світової війни". Байден підкреслив, що Сполучені Штати не бачили подібних вкладень з моменту будівництва системи автомагістралей між штатами в 1950-х і космічної гонки з СРСР з 1957 по 1988 роки.

План передбачає модернізацію понад 32 тис. кілометрів доріг і близько 10 тис. мостів, оновлення складу громадського транспорту, створення мережі зарядних станцій для електромобілів. На ці цілі підуть близько 621 млрд дол з вказаної суми. Ще 111 млрд дол будуть перераховані на заміну свинцевих водопровідних труб та каналізаційних систем. На розвиток широкосмугового інтернету передбачені ще близько 100 млрд дол. Близько 100 млрд дол необхідні для поновлення електромереж.

Фінансувати ініціативу передбачається, зокрема, за рахунок збільшення ставки корпоративного податку з 21 до 28 відсотків. Як очікується, витрати вдасться покрити за 15 років.

Джозеф Байден сподівається, що план вдасться провести через Конгрес США до літа. Глава адміністрації розраховує, що зробити це вийде завдяки більшості демократів в Сенаті і Палаті представників.

Раніше, в середині березня, нижня палата Конгресу США схвалила запропонований главою Білого дому пакет заходів з підтримки економіки, яка постраждала від пандемії коронавируса. За антикризову програму обсягом 1,9 трлн дол проголосували 220 законодавців, проти - 211. При цьому пропозиція демократів не підтримав жоден республіканець. Пакет раніше був схвалений Сенатом. Очікується, що кошти, серед іншого, будуть спрямовані на нарощування програми вакцинації від коронавируса, безпечне відкриття шкіл, підтримку малого бізнесу, збільшення допомоги на дитину і по безробіттю.