Bloomberg: Байден планує підвищення податків для бізнесу та заможних громадян

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден планує найзначніше з 1993 року підвищення податків, передає Bloomberg, посилаючись на власні джерела, пише zn.ua.

Джерела говорять про підвищення податків в США, яке планували у президентській програмі Байдена на виборах в 2020 році. За даними видання, президент хоче часткового скасування закону часыв Трампа від 2017 року, що дав преференції корпораціям і заможним людям. Так Байден має намір модернізувати податковий кодекс.

За інформацією джерел, йдеться про підвищення податку з корпорацій до 28% (зараз він становить 21%). Також скасують податкові пільги для компаній з обмеженою відповідальністю (LLC). Плюс підвищать прибутковий податок для тих громадян, які заробляють понад $400 тисяч. Також є ймовірність обговорення більш високої ставки податку на приріст капіталу для людей, які заробляють не менш $1 мільйона в рік.

Аналітичний центр Tax Policy Center оцінив шанси Байдена щодо підвищення податків в США ще в 2020-му. Такі методи дозволили б поповнити бюджет на $2,1 трлн за десять років. Сьогоднішній план президента скромніший, передає Bloomberg. Загальний обсяг економічної його програми, на думку експертів, складе від $2 трлн до $4 трлн.

Цей план повинен схвалити Сенат. Демократична партія потребує підтримки не менше 10 республіканців. Законопроект перевірить здатність Байдена утримувати обидві партії в злагоді, зазначає джерело.

На минулому тижні Конгрес США остаточно схвалив антикризовий пакет президента Джо Байдена обсягом 1,9 трильйона доларів, який передбачає, зокрема, розширення допомоги з безробіття до 300 доларів на тиждень, а також виплату 1400 доларів для платника податків або ж 2800 доларів для подружжя, якщо їхні річні доходи не перевищують відповідно 70 тисяч доларів або 150 тисяч доларів відповідно. Пакет також передбачає податкові пільги для родин з дітьми та без.

Система освіти отримає загалом приблизно 170 мільярдів доларів допомоги, ресторани та бари - 25 мільярдів доларів. На тестування на коронавірус буде витрачено 46 мільярдів доларів, а на пришвидшення вакцинації від коронавірусу - приблизно 14 мільярдів доларів. Також пакет передбачає 30 мільярдів доларів допомоги для родин, які не здатні оплатити орендну плату за житло та комунальні послуги.