Байден підтримав конфіскацію активів російських олігархів на користь України

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден направить до Конгресу пропозицію щодо всеосяжного законодавчого пакету, який розширить повноваження уряду щодо притягнення влади РФ та російських олігархів до відповідальності за війну проти України. Як повідомляє прес-служба Білого дому, цей пакет встановить нові повноваження щодо конфіскації майна, пов’язаного з російською клептократією, дозвіл уряду використати отримані кошти для підтримки України та подальше зміцнення відповідних правоохоронних інструментів, констатує "НВ".

Одна з пропозицій упорядковує процедуру конфіскації майна в США, розширює коло активів, що підлягають арешту, та дає змогу спрямовувати отримані кошти в Україну.

Інша пропозиція передбачає оголошення злочином свідоме чи навмисне володіння будь-якою особою коштів, отриманих безпосередньо від корупційних угод із російським урядом.

Третя пропозиція розширює можливості США щодо використання коштів олігархів, які потрапили під санкції, для відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок російської агресії.

Ще одна пропозиція спрямована проти майна, яке використовують російські олігархи для полегшення уникнення санкцій.

Чинне законодавство передбачає, що США можуть конфіскувати кошти, отримані від порушення санкцій, але не можуть конфіскувати майно, яке використовується для сприяння порушенню санкцій. Дана пропозиція усуває цю прогалину.

Міністерство фінансів США ввело санкції та заблокувало судна та літаки вартістю понад мільярд доларів, а також заморозило активи на сотні мільйонів доларів на американських банківських рахунках, що належать російській еліті.