Байден підписав закон про ленд-ліз для України

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден у понеділок, 9 травня, підписав закон про ленд-ліз для України. Про це повідомила представниця Білого дому Анджела Перез у Twitter, констатує "НВ".

"Я хочу подякувати конгресменам за те, що був прийнятий цей законопроект. Це надзвичайно важлива допомога для України. Кожен день Україна платить своїми життями за те, що відбувається. Неможливо повірити в ті звірства, які відбуваються з російського боку. Ці кроки є витратними, але ховатися від агресії обійдеться ще витратніше", - заявив Байден, пише "РБК-Україна".

Завдяки закону про ленд-ліз, Україна зможе у прискореному режимі отримувати від США необхідне озброєння, боєприпаси, військову техніку тощо для відбиття повномасштабного вторгнення Росії.

При цьому допомога може передаватися частково або повністю на безоплатній основі. У випадку з Другою світовою війною, коли було вперше задіяно цей механізм, союзники платили лише за вцілілу техніку та озброєння, які вважали за краще залишити собі.

Президент України Володимир Зеленський подякував президенту Сполучених Штатів за підписання закону про ленд-ліз.

«Вдячний президенту і народу США за підтримку України в боротьбі за нашу свободу та майбутнє. Підписання сьогодні закону про ленд-ліз – історичний крок. Переконаний, що ми знову разом переможемо. І захистимо демократію в Україні та у Європі. Як і 77 років тому», – зауважив В.Зеленський у своєму твітері, констатує "Радіо Свобода".