Байден підписав указ про призупинення на рік мита на українську сталь

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден затвердив скасування мита на імпорт сталі з України строком на один рік. Йдеться про 25% мито на українську сталь, яке було запроваджено у 2018 році, коли президентом був Дональд Трамп. Про це йдеться на сайті Білого дому, пише "НВ".

У повідомленні зазначено, що США та Україна встановили тісні відносини у сфері безпеки і українська сталеливарна промисловість була підірвана розв’язаною РФ війною. Очікується, що значний збій у виробництві сталі в Україні зменшить загальну кількість сталі, виробленої Україною, а також кількість сталі, імпортованої до США з України. Водночас обидві держави зацікавлені у збереженні цієї галузі як рятувального кола, допоки Україна відновлюватиметься.

«У світлі дискусій з питань безпеки та значного порушення здатності України виробляти сталь я приходжу до висновку, що нинішня ситуація в Україні є особливим випадком. Я ухвалив рішення призупинити дію тарифів на імпорт сталевих виробів і похідних сталевих виробів з України строком на один рік», — йдеться у заяві Байдена.

19 травня Європейський парламент підтримав тимчасове призупинення всіх імпортного мита з України, щоб підтримати економіку країни під час війни.

На початку травня Україна та Велика Британія підписали угоду про скасування ввізних мит і товарних квот у двосторонній торгівлі, яка діятиме щонайменше рік.