Байден озвучив свою думку, чи буде вторгнення Росії в Україну

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден на прес-конференції заявив, що широкомасштабне вторгнення в Україну стане для Росії «катастрофою», а російський президент Володимир Путін у цьому разі зазнає санкцій із боку Заходу, «яких він досі не бачив», інформує "Радіо Свобода".

Байден назвав один із можливих наслідків російського вторгнення – за його словами, російські банки тоді не зможуть здійснювати операції в доларах.

Байден визнав, що Росія має значну військову перевагу над Україною і, ймовірно, зможе здобути військову перемогу в разі широкомасштабного конфлікту. Однак при цьому вона зазнає неприємних наслідків – як негайних, і довгострокових.

Байден вважає, що Путін, швидше за все, ухвалить рішення про операцію проти України. При цьому президент США сказав, що не вірить у те, що Путін хоче широкомасштабного воєнного конфлікту. Байден також дав зрозуміти, що рішення Заходу у відповідь залежатимуть від конкретних дій Росії проти України, їхнього масштабу та наслідків.

Говорячи про висловлені недавно вимоги Росії про невступ України до НАТО, Байден заявив, що Україна навряд чи зможе найближчим часом стати членом альянсу, але не через Росію, а тому, що, за словами Байдена, вона поки що до цього не готова. 

Президент США Джо Байден на прес-конференції заявив, що що «Росія зіткнеться з наслідками» у випадку подальшої агресії проти України і сказав, що відповідь залежатиме від того, що саме Росія зробить, констатує "Голос Америки".

«Одна справа, якщо це невеликий напад (minor incursion) і ми, зрештою, мусимо розбиратись, що робити і чого не робити і так далі», - заявив президент США.

«Якщо ж Вони зроблять те, на що вони здатні з силами, які вони накопичили на кордоні, це буде катастрофою для Росії», - додав він. Байден підкреслив, що США «вже надали більше 600 млн дол складного оборонного устаткування Україні».

В заяві Білого дому, виданій після прес-конференції Байдена також підкреслюється - президент США «чітко заявив російському президентові: якщо будь-які військові сили перейдуть український кордон, це означатиме поновлення вторгнення і це отримає швидку, жорстку і об‘єднану відповідь від Сполучених Штатів та союзників».

Речниця Білого дому Джен Псакі наголосила, що Байден знає, що росіяни можуть вдатись до дій, які не включають військову агресію, такі як кібернапади та пара-військову тактику. «Сьогодні він підкреслив, що такі дії російської агресії отримають рішучу, відповідну та об‘єднану відповідь», - йдеться в заяві.

Під час прес-конференції Байден також заявив, що, на його думку, Путін «намагатиметься випробувати США та НАТО якомога серйозніше». «Але, гадаю, від заплатить серйозну і важку ціну за це, і він не знає, чого це йому коштуватиме. Гадаю, він пошкодує, якщо це зробить», - додав Байден.