Байден оголосив надзвичайну ситуацію в сфері нацбезпеки через дії Росії

Все про економіку та фінанси

Фактично відразу після введення санкцій проти Російської Федерації президент США Джо Байден оголосив режим надзвичайної ситуації у сфері національної безпеки країни. Загроза, згідно із заявою Байдена, обумовлена шкідливою іноземною діяльністю Росії, йдеться у зверненні до Конгресу опублікованому на сайті Білого дому, пише zn.ua.

Байден вже повідомив Конгрес про те, що видав указ про оголошення режиму НС. Він також уточнив, що називає шкідливими діями Росії:

- втручання в американські вибори;
- кібератаки;
- транснаціональна корупція для впливу на іноземні уряди;
- переслідування російської опозиції та журналістів за кордоном;
- підрив безпеки в країнах, важливих для національної безпеки США;
- порушення міжнародного права, включаючи підрив суверенітету і цілісності інших держав.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки ввели санкції проти РФ за втручання в американські вибори, хакерську атаку SolarWinds і виплату "нагородних" бойовикам в Афганістані за вбивство американських військових.

Згідно з рішенням Мінфіну США, фінустановам країни з 14 червня заборонено брати участь в первинному ринку рублевих і нерублевих облігацій, випущених Центральним Банком РФ, Фондом національного добробуту або Міністерством фінансів РФ, видавати їм позики в рублях або іншій валюті (в перспективі санкції можуть бути розширені на суверенний борг Росії).