Байден оголосив про новий пакет військової допомоги для України - ще на $800 млн

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден оголосив про виділення нового пакету військової допомоги Україні на $800 мільйонів. Про це він заявив у зверненні в четвер, пише "Європейська правда".

"Сьогодні я оголошую нові 800 млн доларів допомоги, щоб збільшити спроможність українців боротися на Сході, у регіоні Донбасу. Цей пакет включає важку артилерію, дюжини гаубиць і 144 000 боєприпасів до цих гаубиць", - заявив Байден.

Пакет допомоги також включає більше тактичних дронів.

Це вже третій пакет військової допомоги Україні на $800 мільйонів, які США виділили від початку російського вторгення.

Байден додав, що в останні два місяці США напрявляли збройну допомогу Україні у рекордні терміни.

"Тепер Росія розпочала та перефокусувала свою кампанію, щоб захопити нову територію на сході України, і зараз ми знаходимося у критичному вікні часу, коли вони створять основу для наступного етапу цієї війни", - сказав Байден.

Він висловив думку, що президент РФ Владімір Путін ніколи не зможе окупувати Україну та подякував республіканцям і демократам Конгресу за єдність, яка дозволяє швидке надання Україні економічної і військової допомоги.

"Наша єдність вдома, наша єдність з союзниками і партнерами, наша єдність з українським народом надсилає сигнал Путіну: він ніколи не матиме успіху в домінуванні і окупації України. Цього не станеться" - наголосив Байден.

Президент США також зазначив, що з виділенням останнього пакета військової допомоги практично вичерпав свої можливості у застосуванні повноважень щодо вилучення з запасів Пентагону. У зв’язку з цим він пообіцяв наступного тижня звернутися до Конгресу за додатковою бюджетною підтримкою задля забезпечення безперервності потоку допомоги Україні.

Довідково

У Пентагоні деталізували вміст нового пакету військової допомоги для України на $800 млн, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден. Деталі озвучив речник Пентагону Джон Кірбі.

Зокрема, пакет включає:

- 72 155-мм гаубиці та 144 000 артилерійських боєприпасів;
- 72 тактичні машини для буксирування 155-мм гаубиць;
- Понад 121 тактичний безпілотний літальний апарат Phoenix Ghost;
- Польове обладнання та запасні частини.

"Це зобов`язання разом із 18-ма 155-мм гаубицями, про які було оголошено 13 квітня, забезпечує достатньо артилерійських систем для оснащення п`яти дивізіонів", - заявив Кірбі.

Наразі Сполучені Штати виділили Україні допомогу в галузі безпеки на суму вже понад 4 мільярди доларів за час президентства Байдена, у тому числі приблизно 3,4 мільярда доларів від початку вторгнення Росії 24 лютого.

Це вже третій пакет військової допомоги Україні на $800 мільйонів, які США виділили від початку російського вторгнення.

До другого пакета допомоги США увійшли бронетранспортери, артилерійські системи, гелікоптери та безпілотники.