Байден і Путін планують саміт: умова США - якщо РФ не вторгнеться в Україну

Все про економіку та фінанси

Президенти Штатів і Росії Джо Байден і Володимир Путін погодилися на участь у саміті з обговорення "безпеки та стабільності в Європі", де йтиметься про припинення вогню на сході України і стримування РФ від вторгнення, пише "Українська правда" з посиланням на Єлисейський палац і Білий дім.

За повідомленням президента Франції Еммануеля Макрона, Байден і Путін, у принципі, погодилися на проведення саміту, "який може відбутися лише в тому випадку, якщо Росія не вторгнеться в Україну".

Макрон запропонував провести саміт між Байденом і Путіним, а потім – з іншими зацікавленими сторонами для обговорення безпеки та стратегічної стабільності в Європі.

Підготувати саміт мають державний секретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров під час зустрічі у четвер, 24 лютого.

У Білому домі підтвердили, що Байден погодився на участь у саміті, "якщо не станеться вторгнення".

Білий дім підтвердив готовність "до дипломатії".

"Ми також готові накласти швидкі та важкі санкції, якщо Росія замість цього (дипломатії – ред.) вибере війну. І зараз, схоже, Росія дуже швидко готується до повномасштабного нападу на Україну", – ідеться в повідомленні Білого дому.

P.S.

У Кремлі заявили, що з приводу зустрічі президента РФ Владіміра Путіна та президента США Джо Байдена конкретних планів немає, але це потенційно можливо, якщо лідери так вирішать, пише "Європейська правда" з посиланням на російське інформагентство ТАСС.

Коментуючи повідомлення Єлисейського палацу про те, що і Путін, і Байден погодилися на пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона провести саміт з питань безпеки й стратегічної стабільності у Європі, Пєсков сказав, що є "предметне розуміння, що необхідно продовжувати контакти на рівні міністрів", а про конкретні плани "з організації якихось самітів говорити поки передчасно".

"Зустріч можлива, якщо це вважатимуть за потрібне лідери країн. Зараз є чітке, конкретне розуміння про необхідність продовження діалогу на рівні міністрів. Ми виходимо з того, що на цьому тижні можлива зустріч Лаврова з американським колегою. Також не виключені контакти міністрів Росії і Франції", - сказав Пєсков.

Він додав, що за необхідності лідери "у будь-який момент можуть прийняти рішення про контакти, або телефонні, або особисті".