Байден і Меркель підписали Вашингтонську декларацію

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден і канцлерка ФРН Ангела Меркель у четвер, 15 липня, за підсумками зустрічі у Вашингтоні підписали "Вашингтонську декларацію", повідомляє DW.

Це "документ, що підтверджує нашу прихильність твердим демократичним принципам, які лежать в основі обох наших країн, а також те, як ми будемо їх застосовувати, щоб відповідати на найбільш значущі виклики сьогоднішнього і завтрашнього дня, - заявив Байден на пресконференції в Білому домі. - Обидві наші країни розуміють необхідність доказу того, що демократії зможуть задовольнити потреби наших людей в другій чверті 21-го століття. ми будемо відстоювати демократичні принципи й спільні права, коли бачитимемо, що Китай або будь-яка інша країна працюють над тим, щоб підірвати вільні й відкриті суспільства".

У документі йдеться про створення "німецько-американського форуму майбутнього" і про "економічний діалог".

У декларації наголошується, що США і ФРН вважають НАТО головним елементом гарантування безпеки Європи та підкреслюють прихильність принципу спільної оборони. У зв`язку з цим на пресконференції Джо Байден наголосив, що Сполучені Штати й Німеччина продовжать "виступати єдиним фронтом для захисту союзників на східному фланзі НАТО проти російської агресії".

На зустрічі був також підписаний документ про партнерство в галузі енергетики та захисту клімату. У ньому в загальній формі підкреслюється прихильність до боротьби проти кліматичних змін і йдеться про майбутню співпрацю для підтримки енергетичної безпеки та розвитку нових енергетичних технологій.

"Це був дружній обмін думками, - заявила Анґела Меркель. - Нас пов`язує тісне партнерство. Я воліла б, щоб воно залишалося і після мого відходу з поста федерального канцлера". За її словами, нові формати співпраці дають добру основу для цього.

Сполучені Штати та Німеччина єдині в своїй опозиції використанню Росією енергоресурсів як зброї проти своїх сусідів, заявив 15 липня під час спільної з канцлером Німеччини Анґелою Меркель пресконференції президент США Джо Байден, констатує "Радіо Свобода".

Лідери двох країн з’явилися перед журналістами після переговорів у Білому домі, на яких відносини з Росією і доля газопроводу «Північний потік-2» були однією з головних тем. Президент Байден підкреслив, що він стурбований рішенням Німеччини будувати газопровід.

За його словами, рішення не запроваджувати санкції проти основних учасників було викликане тим, що будівництво газопроводу було близьке до завершення. Відмова президента від запровадження санкцій був зустрінута практично одностайною критикою і з боку політиків-демократів, і з боку республіканців, які вважають, що пуск «Північного потоку-2» дозволить Кремлю позбавити Україну доходів від транзиту природного газу через її територію.

Під час пресконференції Джо Байден заявив, що він і Анґела Меркель вірять, що Росія не повинна використовувати енергоресурси як геополітичну зброю. «Хороші друзі можуть не погоджуватися, але ми єдині і ми будемо діяти разом, захищаючи наших союзників на східному фланзі НАТО від агресії з боку Росії», – сказав Байден.

Меркель, згадавши розбіжності, в тому числі, щодо Китаю, з яким Німеччина намагається розвивати торговельні відносини, зробила акцент на тому, що об’єднує дві країни: «У нас спільні цінності, у нас загальна рішучість відповісти на виклики часу».

За словами Меркель, "Північний потік-2" не замінить транзитні трубопроводи України, пише "Європейська правда".

"Наша ідея полягає в тому, що Україна залишається транзитною країною для природного газу, і Україна, як і будь-яка інша країна світу, має право на територіальний суверенітет", - сказала Меркель на спільній пресконференції з Байденом.

"Ми будемо активно діяти, якщо Росія не буде поважати це право України, яке вона має як транзитна країна", - сказала Меркель.