Байден анонсував відправку додаткових військ США в Східну Європу

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден у п`ятницю, 28 січня, заявив, що США планують розмістити додаткові війська у Східній Європі у рамках плану країн НАТО посилити свою присутність у цьому регіоні, констатує DW.

Байден заявив, що війська США будуть перекинуті на східний фланг Північноатлантичного альянсу "в найближчому майбутньому", уточнивши лише, що їх буде "невелика кількість", не вдаючись до подробиць.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що наказу про відправку військ наразі не надходило. За його словами, вони перебувають у режимі "підготовки до розгортання" і будуть готові діяти, якщо НАТО віддасть наказ. Він говорив про 8500 солдатів США, які були приведені у підвищену боєготовність з 24 січня. Байден тоді підкреслив, що це запобіжний захід і що в Україну американських військових посилати не будуть.

У Європі зазвичай дислокуються десятки тисяч американських військовослужбовців, зокрема близько 35 тисяч у Німеччині, уточнює агенція dpa.

28 січня президент України Володимир Зеленський заявив, що прагне участі США у процесі переговорів щодо деескалації біля українських кордонів. "Я хотів би, щоб у нас був переговорний майданчик у форматі США - Україна - Росія", - сказав він у п`ятницю, 28 січня, на зустрічі з іноземними журналістами в Києві. На думку Зеленського, цей формат міг би вестися паралельно із "нормандським" форматом, у якому беруть участь Німеччина, Україна, Франція та Росія.

Раніше dpa з посиланням на дані західних спецслужб повідомила, що Росія останнім часом продовжувала високими темпами перекидати війська до кордону з Україною і збільшила контингент у прикордонних районах до 112-120 тисяч.

Нині, за словами міністра оборони України Олексія Резнікова, чисельність військ РФ на кордоні з Україною становить близько 130 тисяч осіб, що, на його думку, майже не відрізняється від попередніх навчань РФ навесні 2021 року.

Захід підозрює РФ у намірі знову вторгнутися в Україну, але Кремль заперечує наявність таких планів.Серія переговорів Росії зі США, НАТО та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) не дала результатів. Захід загрожує Росії безпрецедентними санкціями у разі нового вторгнення в Україну, РФ у свою чергу звинувачує країни Заходу у озброєнні України та проведенні маневрів поблизу російських кордонів.