Байден - про вимоги Путіна: не приймаю нічиїх "червоних ліній"

Все про економіку та фінанси

Президент США Джо Байден заявив, що не приймає нічиїх "червоних ліній". Про це американський лідер сказав, коментуючи слова Путіна, що розширення військової інфраструктури НАТО на територію України може бути "червоною лінією" для Росії, пише Reuters, констатує "Українська правда".

Пряма мова Байдена: "Ми знаємо про дії Росії вже давно, і я чекаю, що ми проведемо довгу дискусію з Путіним. Я не приймаю нічиїх "червоних ліній".

Нагадаємо, на днях Путін заявив, що хоче "конкретних домовленостей" на папері із США та іншими членами НАТО, які б передбачали, що Альянс не буде розширюватися на схід. Путін уникнув згадок конкретних країн, але його слова вочевидь стосуються передусім України та Грузії.

Путін заявив, що Росія "буде змушена створити щось подібне у відповідь на загрозу", якщо інфраструктура НАТО і надалі розширюватиметься.

Як повідомлялося, 7 грудня Байден і Путін можуть зустрітися у форматі відеоконференції. 

Представник Білого дому Джен Псакі на брифінгу заявила, що Росія не повинна впливати на рішення НАТО щодо розширення альянсу, пише "Інтерфакс-Україна".

"Питання про нових членів НАТО вирішують країни, що входять до альянсу, а не Росія. Так це працювало в минулому і працюватиме в майбутньому", - сказала вона, відповідаючи на запитання журналіста про те, чи слід виявляти гнучкість і прислухатися до закликів РФ у питанні розширення НАТО на Схід.

"Зараз усі провокації походять від Росії, а не від США і не від України", - додала Псакі, коментуючи ситуацію на сході Європи.

Раніше в грудні генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія не може впливати на вирішення питання щодо членства України в НАТО.

"В альянсі говорили, що одного дня Україна стане членом НАТО. (...) Рішення про те, коли це станеться, прийматимуть 30 союзників у НАТО та Україна", - сказав він на прес-конференції в Ризі у середу.

"Росія не має права вето, її думка не враховується. У неї немає права відновлювати принцип сфер впливу і через це впливати на сусідні країни", - додав генсек Північноатлантичного альянсу.

Столтенберг зазначив, що питання про членство України в альянсі стане актуальним, коли офіційний Київ "буде готовим, відповідатиме стандартам". Поки що, за його словами, НАТО прагне допомагати Києву у проведенні необхідних реформ.