Банку ПУМБ потрібна докапіталізація на 1,28 млрд грн, - глава правління

Все про економіку та фінанси

Банк ПУМБ зобов`язався на 1 вересня збільшити капітал на 1,28 млрд грн. Про це розповів голова правління фінустанови Сергій Черненко, пише агентство «ЛигаБизнесИнформ».

"Таке зобов`язання прийнято, ми його підписали. Це може бути як пряме збільшення капіталу, так і кошти, отримані в результаті роботи з проблемною заборгованістю, - уточнив банкір. - У Національний банк необхідно було подати лист, підписаний акціонерами, в якому вони беруть на себе такі зобов`язання. Такий лист є", - сказав Черненко.

Як писав Finbalance, за підсумками 2015 року збиток банку ПУМБ становив 1,75 млрд грн., що в 12,9 разів більше, ніж було в 2014 році (135,8 млн грн).

Власний капітал фінустанови за минулий рік скоротився на 1,867 млрд грн, або на 33,7% - до 3,66 млрд грн.

Співвідношення резервів ПУМБ до кредитного портфелю юросіб на 01.10.15 становило 17%, по фізособам - 120%.

На кінець вересня-2015 значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу було на рівні 12,48% (за вимогами НБУ має бути не менше 10%).

Про спроби банку ПУМБ відсудити в "Амстора" В. Новинського (партнера Р. Ахметова по "Метінвесту") 1,15 млрд грн читайте тут; понад 240 млн грн в агрохолдинга ТАКО - тут. Про борги агрохолдингу "Мрія" та групи ТММ читайте тут і тут

Про звернення банку ПУМБ в поліцію щодо підозрілих операцій клієнта див. тут.

Про дефолти структур Р. Ахметова (який контролює банк ПУМБ) та спроби реструктуризувати багатомільярдні борги читайте тут