Банки вже видали кредити для аграріїв на 5,4 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними Міністерство аграрної політики та продовольства, станом на 13 квітня банки видали кредитів 2080 с/г товаровиробникам на 5,43 млрд грн.

Як зазначається, основна сума позик була залучена за програмою портфельних гарантій – 4,41 млрд грн.

П’ятірка областей-лідерів із залучення кредитів: Кіровоградська (1 млрд 81 млн грн), Вінницька (944 млн 182 тис. грн), Дніпропетровська (738 млн грн), Одеська (549 млн 908 тис. грн), Львівська (348 млн 891 тис. грн).

Для аграрія, який залучає в банку кредит на суму до 60 млн грн за цією програмою, встановлена нульова відсоткова ставка протягом шести місяців. Потім вона становитиме 5%. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника.

Постановою Кабміну №274 від 12 березня 2022 для МСП - сільськогосподарських товаровиробників збільшено граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі до 80% загальної суми зобов’язань за основним боргом за портфелем кредитів банку-кредитора та 80% за кожним окремим кредитом.

«Фактично за тиждень було видано кредитів більш ніж на 3,5 млрд грн для понад тисячі аграріїв. Банки взяли доволі швидкі темпи, щоб покрити потреби наших с/г товаровиробників, які саме зараз проходять посівну кампанію. На сьогодні аграрні кредити можуть видавати 22 банки, і мета держави наростити кредитування аграрної галузі до 40 млрд грн, тобто ще майже у 8 разів. Україна розуміє свою визначальну роль як гаранта продовольчої безпеки світу, тож ми повинні зібрати урожай, аби прогодувати себе, а також не допустити дефіциту продовольства та голоду в світі», – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Перелік банків, які надають відповідне кредитування: Укргазбанк, Приватбанк, Укрексімбанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк, Креді Агріколь, Прокредит Банк, Кредобанк, ОТП Банк, Агропросперіс Банк, Кредитвест Банк, Піреус Банк, ПУМБ, Восток, МІБ, МТБ Банк, Полтава-банк, Альянс, КІБ, Львів, Асвіо Банк, Таскомбанк.