Банки отримали 71 млн грн доходу за рік комерційного використання BankID

Все про економіку та фінанси

За даними Національного банку, за перший рік комерційного використання Системи BankID НБУ абоненти-ідентифікатори отримали від абонентів – надавачів послуг дохід у розмірі 71 млн грн за успішні електронні підтвердження дистанційної ідентифікації користувачів.

Як зазначається, щоденно з використанням Системи BankID НБУ здійснюється майже 60 тисяч успішних електронних дистанційних ідентифікацій користувачів.

До системи наразі приєднані всі системно важливі банки. Тож вже 99% клієнтів українських банків можуть скористатися послугою віддаленої ідентифікації та верифікації за допомогою Системи BankID НБУ.

Довідково

Комерційна модель Системи BankID НБУ впроваджена в липні 2020 року. Вона дозволяє банкам-ідентифікаторам отримувати плату від абонентів – надавачів банківських, фінансових чи комерційних послуг за кожну успішну ідентифікацію. Адміністративні та державні послуги в системі не тарифікуються.

Наразі Система BankID НБУ налічує 36 абонентів-ідентифікаторів та 75 абонентів – надавачів послуг (з них 8 банків, що надають банківські послуги). Із повним переліком абонентів можна ознайомитися за посиланням