НБУ: українці в Бельгії зможуть обміняти готівкові гривні на євро

Все про економіку та фінанси

НБУ повідомив, що 30 травня уклав угоду з Національним банком Бельгії, що дасть можливість українцям, які перебувають у Бельгії, здійснювати обмін готівкової української гривні на євро.

Угода передбачає два механізми, що дадуть змогу з 1 червня 2022 року повнолітнім громадянам зі статусом українського біженця або тим, хто подав документи на його отримання обміняти на євро до 10 тисяч гривень готівкою.

По-перше, обміняти гривню на готівкові євро можна буде в касах Національного банку Бельгії (Boulevard de Berlaimont 3, 1000 Brussels). Здійснити такий обмін можна лише один раз у межах установленого ліміту. Операції відбуватимуться в будні дні з 08.45 до 15.30.

По-друге, внести готівкову гривню в межах установленого ліміту можна буде на попередньо відкритий клієнтом рахунок в одному з відділень таких комерційних банків: Belfius, Beobank, BNP Paribas Fortis, ING, KBC, CBC та KBC Brussels. Банки конвертуватимуть отриману готівкову гривню в євро і негайно зараховуватимуть еквівалентну суму на цей рахунок. У такий спосіб обмін готівки в касах банків-учасників фактично не відбуватиметься. Також важливо, що жодної комісії або додаткових платежів під час цих операцій банком не стягуватиметься.

Відповідно до Угоди бельгійські банки прийматимуть банкноти номіналом від 100 до 1000 гривень (банкноти нижчих номіналів та монети для обміну не прийматимуться).

Обмін здійснюватиметься із застосуванням фіксованого обмінного курсу гривні до євро, який визначатиме НБУ. Інформація про встановлений курс щотижня публікуватиметься на веб-сайтах Національного банку Бельгії та Бельгійської банківської асоціації (Febelfin).

«Угода з Національним банком Бельгії – це черговий крок Національного банку України, спрямований на підтримку та допомогу нашим громадянам, які були змушені залишити Україну через війну. Ми щиро вдячні бельгійським колегам за сприяння в обміні готівкової гривні на території ЄС», – наголосив голова Національного банку України Кирило Шевченко.

Нагадаємо, що від початку війни НБУ вже уклав угоди щодо обміну готівкової гривні з Національним банком Польщі та Федеральним банком і Міністерством фінансів Німеччини.

Нині Національний банк України продовжує діалог із центробанками інших держав-партнерів, щоб забезпечити українським вимушеним переселенцям можливість обміну готівкової гривні на місцеву валюту в межах установлених лімітів, а також безперебійне обслуговування їхніх платіжних карток, емітованих банками України.