Банк "Січ" каже, що його акціонери "припинили переговори" з Горбуненком

Все про економіку та фінанси

Банк "Січ" заявив, що його акціонери припинили переговори з Денисом Горбуненком щодо його участі як інвестора в капіталі банку, пише "БізнесЦензор".

Як зазначає фінустанова, на річних загальних зборах його акціонерів було переобрано склад наглядової ради банку.

"Кінцевими бенефіціарними власниками банку є Баланда Олег Іванович та Раздорожний Валерій Вікторович.

Про це повідомив Валерій Раздорожний, акціонер АТ «Банк СІЧ».

Також Валерій Раздорожний зазначив, що даним рішенням акціонери та члени Наглядової ради банку виконали усі вимоги Національного банку України, які були спрямовані регулятором до фінансової установи у період з 01.11.2019 р. по 30.01.2020 р., щодо приведення структури власності банку у відповідність до вимог з її прозорості", - йдеться в заяві банку.

Раніше банк "Січ" у системі розкриття інформації НКЦПФР повідомив, що 30 квітня його наглядова рада ухвалила рішення обрати першого заступника глави правління фінустанови Олега Прилуцького главою правління (на необмежений строк). На цю посаду він вступить після погодження його кандидатури Нацбанком, а до того часу він працюватиме в статусі в.о. глави правління.

Як зазначалося, за останні п’ять років О. Прилуцький був членом і главою спостережної ради “Альпарі Банку”, заступником глави правління банку “Січ”.

Також наглядова рада банку “Січ” скасувала своє рішення від 10.01.2020 про обрання головою правління Павла Макарова (у 2005-2014 рр. він був главою правління банку “Кредит-Дніпро”). Як констатувалося, на посаду глави правління банку “Січ” П. Макаров не вступав. У січні П. Макаров обирався на цю посаду замість Євстахії Лехіцької, яка в свою чергу призначалася в жовтні 2019 року.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року НБУ визнав екс-главу правління Родовід Банку Дениса Горбуненка фактичним контролером банку “Січ”.

На початку січня 2020 року компанія Д. Горбуненка стала переможцем аукціону ФГВФО з продажу прав вимоги ВТБ Банку за кредитами на 2,8 млрд грн, запропонувавши 170 млн грн (таким чином, дисконт склав 94%).

Д. Горбуненко вважається близьким до Дмитра Фірташа та фігурував в історії з придбанням “Укртелекома” Рінатом Ахметовим.