Банк Порошенка збільшив прибуток удвічі

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності «Міжнародного інвестиційного банку», його прибуток за січень-вересень становив 31,4 млн грн, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року (15,7 млн грн).

Нагадаємо, основний акціонер цієї фінустанови – Президент Петро Порошенко (контролює 60% акцій); серед міноритарних акціонерів – син і дочка директора-розпорядника Фонду гарантування Костянтина Ворушиліна; перший заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко; перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський.

Витрати банку на формування резервів під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів і коштів в інших банках за три квартали склали 91,4 млн грн (за 9 місяців-2015 – 110,1 млн грн). На кінець вересня його резерви покривали кредитний портфель на досить помірні 13,8%.

За даними «Міжнародного інвестиційного банку», на кінець вересня заборгованість пов’язаних осіб становила менше 6 млн грн. Разом з тим, структура кредитного портфелю на кінець 2015 року (див. нижче) вказує, що МІБ на порядки активніше кредитував представників тих галузей економіки, в яких має бізнес-інтереси Президент та його партнери (йдеться, зокрема, про сільське господарство, виробництво харчів, оптову та роздрібну торгівлю тощо). Якщо ж інформація банку коректна, виходить, що він кредитує підприємства, які виступають конкурентами інших бізнесів його власників?..

Чистий процентний дохід банку за три квартали – 110 млн грн (торік – 122,7 млн грн). Позитивний результат банку від операцій з іноземною валютою – 11,3 млн грн (торік був «мінус» на 4,3 млн грн), від переоцінки валюти – 12,6 млн грн (торік – 18,7 млн грн)

Кредитний портфель банку за 9 місяців дещо зменшився – до 2,15 млрд грн (з 2,25 млрд грн на початку року); обсяг грошових коштів і їх еквівалентів збільшився до 2,52 млрд грн (з 1,94 млрд грн). Обсяг коштів клієнтів скоротився до 4,9 млрд грн (з 5 млрд грн). Статутний капітал зріс до 161,6 млн грн (з 136,3 млн грн).