Банк Порошенка вказав у звітності лише 74 тис грн інсайдерських кредитів

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк» (мажоритарний акціонер – Петро Порошенко), за підсумками трьох кварталів він задекларував прибуток 78,4 млн грн (за аналогічний період минулого року – 31,4 млн грн).

Чисті процентні доходи банку – 123 млн грн, відрахування до резерву під знецінення кредитів – 47,4 млн грн (за 9 місяців-2016 – 91,4 млн грн).

Активи МІБ у січні-вересні зросли до 6,98 млрд грн (з 6,89 млрд грн на початок року), у т.ч. грошові кошти та їх еквіваленти – до 4,58 млрд грн (з 4,53 млрд грн), а кредитний портфель зменшився до 1,88 млрд грн (з 2,12 млрд грн).

Депозитний портфель скоротився до 6,27 млрд грн (з 6,37 млрд грн).

Статутний капітал на кінець вересня був 202,1 млн грн.

За даними МІБ, на кінець ІІІ кварталу обсяг інсайдерських кредитів у його портфелі становив лише 74 тис грн, тоді як обсяг вкладів пов’язаних осіб – 4,5 млрд грн.

Як писав Finbalance, у звітності за 2016 рік МІБ констатував, що значення нормативу максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих пов`язаним особам банку (Н9), на кінець грудня становило 1,7% (нормативне значення Н9 – не більше 25%). Разом з тим, банк уточнив, що торік НБУ своїми рішеннями відніс до складу пов’язаних осіб банку додатково 40 осіб.

«Банк, не погоджуючись із НБУ і наводячи йому свої аргументи, станом на 01.01.2017 не визнав цих осіб пов’язаними особами та не врахував їхню заборгованість при розрахунку нормативу Н9. У разі врахування цієї заборгованості значення даного нормативу склало б 341.68%, що перевищує допустиме значення.

Банк після дати балансу (у лютому-квітні 2017 року) визнав згаданих осіб пов’язаними особами та включив їхню заборгованість до розрахунку нормативу Н9, при цьому його значення припинило відповідати нормативному, а банк подав до Національного банку України план заходів щодо поступового приведення значення даного нормативу до допустимого рівня», - констатував МІБ.

Згідно зі звітністю МІБ, на кінець 2016 року левова частина його кредитного портфелю була сконцентрована на галузях, в яких мають бізнес-інтереси його акціонери (у т.ч. ремонт авто, транспорт, виробництво харчових продуктів, агросектор).

Про інсайдерські кредити в банку ПУМБ Р. Ахметова читайте тут, "Банку інвестицій та заощаджень" (підконтрольний групі "Континіум") - тут; в "Місто Банку" (належить нардепу І. Фурсіну) - тут.