Банк Порошенка перевищив інсайдерський ліміт в 6 разів

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності “Міжнародного інвестиційного банку” (МІБ; мажоритарний акціонер - Петро Порошенко) щодо регулятивного капіталу, за підсумками січня-лютого його показник по статті "результат (прибуток/збиток) поточного року (5999)" склав 16,2 млн грн. Разом з тим, в оборотно-сальдовому балансі МІБ наводить дані про прибуток 6,1 млн грн.

Задекларований банком позитивний фінрезультат за весь 2017 рік - 75,8 млн грн.

Банк заявив про намір збільшити статутний капітал на 72 млн грн (до 274 млн грн) за рахунок частки торішнього прибутку.

На 01 березня 2018 року його показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу (норматив Н2) становив 15,64% (вимога НБУ - не менше 10%).

Разом з тим, МІБ порушував норматив Н9 (норматив максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру): його значення склало 148,63%, тоді як вимога НБУ - не більше 25%.

Як писав Finbalance, НБУ виключив МІБ з переліку банків, яким потрібно пройти стрес-тест.

Про порушення інсайдерського нормативу НБУ банком Р. Ахметова див. тут, банками молодших партнерів Д. Фірташа - тут, банком групи "Континіум" - тут, банком з групи VS Energy - тут.

За даними МІБ, на кінець ІІІ кварталу 2017 року обсяг інсайдерських кредитів у його портфелі становив лише 74 тис грн, тоді як обсяг вкладів пов’язаних осіб – 4,5 млрд грн.

У звітності за 2016 рік МІБ констатував, що значення нормативу максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих пов`язаним особам банку (Н9), на кінець грудня становило 1,7% (нормативне значення Н9 – не більше 25%). Разом з тим, банк уточнив, що торік НБУ своїми рішеннями відніс до складу пов’язаних осіб банку додатково 40 осіб.

«Банк, не погоджуючись із НБУ і наводячи йому свої аргументи, станом на 01.01.2017 не визнав цих осіб пов’язаними особами та не врахував їхню заборгованість при розрахунку нормативу Н9. У разі врахування цієї заборгованості значення даного нормативу склало б 341.68%, що перевищує допустиме значення.

Банк після дати балансу (у лютому-квітні 2017 року) визнав згаданих осіб пов’язаними особами та включив їхню заборгованість до розрахунку нормативу Н9, при цьому його значення припинило відповідати нормативному, а банк подав до Національного банку України план заходів щодо поступового приведення значення даного нормативу до допустимого рівня», - констатував МІБ.

Згідно зі звітністю МІБ, на кінець 2016 року левова частина його кредитного портфелю була сконцентрована на галузях, в яких мають бізнес-інтереси його акціонери (у т.ч. ремонт авто, транспорт, виробництво харчових продуктів, агросектор).

За даними НБУ, в 2017 році активи МІБ зросли на 29,3% - до 8,9 млрд грн.