Банк Ахметова - про плани щодо залучення рефінансування в НБУ на суму до 13,85 млрд грн

Все про економіку та фінанси

За даними ПУМБ, 23 липня його наглядова рада ухвалила рішення про надання згоди на операції з рефінансування за Генеральним кредитним договором з НБУ на загальну суму до 13,85 млрд грн, зокрема, на отримання кредиту рефінансування (його частини в межах встановленого ліміту) строком до п`яти років зі сплатою процентів за користування, комісій та інших платежів.

Крім того, було прийнято рішення щодо надання в заставу Нацбанку в забезпечення виконання зобов`язань за операціями з рефінансування облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) України, а також інших активів, що належать банку, загальною вартістю не більше 13,85 млрд грн.

P.S.

Після виходу вказаної новини, яка базувалася на повідомленні банку в системі розкриття інформації НКЦПФР, до редакції Finbalance надійшов лист від прес-служби ПУМБ такого змісту:

"Інформація про те, що ПУМБ планує залучити кредит рефінансування НБУ в сумі 13,85 млрд грн не є коректною, оскільки в цьому немає необхідності.

Рішення, прийняте наглядовою радою 23 липня, стосувалося збільшення повноважень правління на проведення банківських операцій, в тому числі і з НБУ. Це операції як залучення, так і розміщення коштів, валюто-обмінні операції, операції хеджування процентних і валютних ризиків, інше [такі дані ПУМБ не наводив у повідомленні в системі розкриття інформації НКЦПФР, див. нижче скрін, - ред.].

Озвучена в новині сума 13,85 млрд грн - це максимальний допустимий ліміт, який тепер становить 25% активів банку, замість раніше діючого 10%.

Підвищення рівня довіри наглядової ради ПУМБ до правління буде конвертовано в розширення переліку і обсягів послуг, що надаються клієнтам банку".

За даними НБУ, 10 липня він надав 5,1 млрд грн рефінансування (терміном до 5 років під 6%) для низки банків, у т.ч. для ПУМБ - 1,9 млрд грн.