Банк Ахметова намагається стягнути з компанії Новинського 1,15 млрд грн.

Все про економіку та фінанси

15 лютого Дніпропетровський апеляційний госпсуд припинив провадження у справі про визнання банкрутом ТОВ "Торгівельний будинок "Амстор" (м. Дніпропетровськ) та скасував постанову Госпсуду Дніпропетровської області від 06.10.2015, якою вказану компанію було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 3 місяці.

У постанові апеляційного суду, зокрема, вказується, що «ліквідатор не вжив належних заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється», хоча «на час звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство не містять інформації щодо наявності або відсутності зареєстрованого за ТОВ "ТБ "АМСТОР" нерухомого майна».

«Після публікації оголошення про припинення діяльності підприємства шляхом ліквідації за рішенням власників ліквідатором виявлено, що боржник має кредиторську заборгованість в розмірі 3 069 046 023,18 грн., в тому числі забезпечених заставою 682 681 579,24 грн. Визнані ліквідатором кредиторські вимоги на суму 2 284 927 849,86 грн. обліковуються на позабалансовому рахунку 05 "Гарантії та забезпечення надані".

В проміжному ліквідаційному балансі не знайшли відображення відомості про рухоме майно (обладнання), яке є предметом застави і знаходиться, зокрема, в м. Запоріжжі, Мелітополі, Маріуполі», - зауважується в постанові Дніпетровського апеляційного госпсуду.

Зауважимо, що в рамках вказаної справи, банк ПУМБ подавав заяву про визнання його кредиторських вимог до ТОВ "Торгівельний будинок "Амстор" на 1,157 млрд грн., Укрексімбанк – на 1,52 млрд грн.; а Сбербанк – на 801,4 млн грн.

Крім того, у переліку заставодержателів компанії-боржника фігурував Промінвестбанк, а також збанкрутілий банк «Форум».

Також звернемо увагу, що 25.01.2016 Дніпропетровський апеляційний госпсуд припинив провадження у справі про банкрутство ТОВ «Амстор», скасувавши постанову Госпсуду Дніпропетровської області від 16.10.2015 про визнання підприємства банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У банка ПУМБУкрексімбанкаСбербанка, а ще банка «Форум» знову ж таки є боргові претензії до цього підприємства (щоправда, у відповідних судових ухвалах не зазначаються суми).

Довідково:

Основним власником торгової мережі «Амстор» вважався «Смарт-Холдинг» Вадима Новинського – нардепа, який є партнером Ріната Ахметова в «Метінвесті» (як повідомлялося, блокуючий пакет ньому – 25%+1 акція – після викупу частки в спадкоємців В. Бойка контролює саме В. Новинський, решта – за Р. Ахметовим). У цьому контексті ще звернемо увагу, що Р. Ахметову належить 99,9% акцій банку ПУМБ (якому «Амстор» заборгував, як зазначалося, 1,157 млрд грн.).

Наразі серед засновників ТОВ «Торгівельний будинок «Амстор» фігурують кіпрські Земолівіен Холдінгз лтд; Кредаста Сервісиз лтд; Марвеліо Сервісиз лтд; Мортанто Холдінгс лтд; Отіа Трейдінг лтд.

Серед засновників ТОВ «Амстор» - Смарт Рітейл Груп лтд; Земолівіен Холдінгз лтд; Кредаста Сервісиз лтд; Мортанто Холдінгс лтд; Пеголайн Холдінг лтд; ТОВ з управління активами «Дельта», яке діє за рахунок коштів та в інтересах пайового недиверсифікованоо венчурного інвестиційного фонду «Співдружність-2».

За даними ЗМІ, В. Новинський зайшов в «Амстор» у 2009 році, сплативши символічні 100 дол. через переобтяженість мережі боргами (вона була на межі банкрутства).

Майже половина магазинів «Амстора» знаходиться в зоні АТО. Причому вони за різними даними продовжували роботу під іншою вивіскою з початку військового конфлікту на Донбасі.

На початку 2015 року між «Смарт-Холдингом» та одним з міноритаріїв «Амстора» В. Вагоровським (керував мережею, контролюючи близько 15% акцій) відбувся корпоративний конфлікт. Сторони звинувачували одна одну в рейдерстві та інших злочинах.

Торік влітку була інформація, що «Смарт-Холдинг» вирішив передати супермаркети «Амстора» для мережі Fozzy Group (відома супермаркетами «Сільпо», «Фора» тощо). Як зауважувалося, будуть укладатися договори оренди по кожному магазину. У цьому контексті учасники ринку та експерти відзначали, що оренда – досить поширена схема придбання торгових мереж, яка в т.ч. дозволяє убезпечити нового власникам від старих боргів.

Торік у квітні в «Смарт-Холдингу» заявляли, що борг мережі «Амстор» перед банками складає близько 160 млн дол, перед постачальниками – близько 300-350 млн грн. Принаймні, частина заборгованості була сформована ще до кризи 2008-2009 рр.

Наразі на сайті «Амстор Рітейл Груп» зазначається, що вона є оператором комерційної нерухомості - 12 торгових центрів у 6 великих містах центральної та східної України. «Ми успішно співпрацюємо з великими торговими мережами України, як-от «Золотий Вік», Brocard, «Сільпо», Comfy, і відкриваємо нові можливості для представників малого та середнього бізнесу», - констатується в повідомленні.

Засновником ТОВ «Амстор Рітейл Груп» значиться кіпрська Сетролісо Консалтінг лтд, а кінцевим бенефіціаром – Марія Георгіаду.

Про боргові війни між структурами Р. Ахметова та В. Новинського з російськими банками читайте тут.

Finbalance