Bail-in у Приватбанку: Верховний Суд відхилив позов вкладника на 15 млн грн

Все про економіку та фінанси

15 квітня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу вкладника Приватбанку та залишив без змін постанову Апеляційного суду Дніпропетровської області від 29.03.2018 (в справі №201/476/17), якою скаржнику було відмовлено в задоволенні позову до Приватбанку про стягнення 15 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, ці кошти були списані з рахунків позивача в ході націоналізації Приватбанку в грудні 2016 року в рамках операції bail-in на підставі рішення НБУ про віднесення позивача до переліку пов’язаних з банком осіб.

Верховний Суд констатував, що посилання позивача на те, що його безпідставно визнано пов`язаною особою з Приватбанком “не можуть бути досліджені судом при розгляді даного позову, предметом якого фактично не є оспорювання відповідного рішення комісії з питань визначення пов`язаних із банками осіб і перевірки операцій банків з такими особами Національного банку України” (цитата).

“Списання коштів з відповідних рахунків позивача здійснено за наявності відповідної правової підстави, якою є договір про придбання акцій, укладений на виконання вимог закону”, - йдеться в постанові суду касаційної інстанції.

Нагадаємо, в грудні 2016 року під час націоналізації Приватбанку під bail-in (примусову конвертацію вкладів в акції банку) потрапили кошти вкладників та інвесторів (у т.ч. держателів євробондів) загалом на 29,4 млрд грн. На цю суму був збільшений статутний капітал Приватбанку. Після завершення цієї операції Мінфін викупив Приватбанк у ФГВФО за 1 грн та зрештою "залив" у “статутник” 155 млрд грн (додатковий випуск акцій на цю суму був оплачений держоблігаціями).

Про інші судові спори щодо bail-in (у т.ч. за участі Суркісів, їх фірм, держателів євробондів, екс-дружини Г. Боголюбова, компанії В. Хомутинніка тощо) - тут, тут, тут, тут, тут, тут.