"Азовсталь" виграла в податківців судовий спір на 320 млн грн

Все про економіку та фінанси

27 листопада Донецький окружний адмінсуд задовольнив позов ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» до Офісу великих платників податків ДФС (в справі №200/10304/19-а) та скасував податкове повідомлення-рішення №0001584706 від 16.05.2019 щодо зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 213,4 млн грн та нарахування штрафних санкцій на суму 106,7 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, підставою для висновків про порушення позивачем податкового законодавства та прийняття спірного податкового повідомлення-рішення стало включення ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» до податкового кредиту сум ПДВ на підставі податкових накладних, отриманих від ТОВ «Інкостіл груп», ПАТ «Харківський коксовий завод», ТОВ «Солком 555», ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «Техенергохім» за період з квітня 2017 р. по грудень 2018 р., по господарським операціям з постачання вугілля, по яким відповідно до пункту 45 підрозділу 2 розділу XX ПКУ застосовується тимчасовий режим звільнення від оподаткування податку на додану вартість.

На думку фіскалів, оскільки контрагенти позивача у спірному періоді не подали до контролюючих органів заяви про відмову/зупинення використання пільги, то це позбавляє позивача на право формування податкового кредиту по податковим накладним, отриманих від згаданих контрагентів-постачальників.

Натомість суд не погодився з висновками податкового органу, вказавши, що відповідні податкові накладні були прийняті та зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до яких ПрАТ МК «Азовсталь» був сплачений податок на додану вартість, що також не є спірною обставиною, та відповідно цей податок правомірно був віднесений до податкового кредиту. Крім того, як зауважив суд, відповідач не надав докази того, що контрагенти ПрАТ «Азовсталь» - постачальники вугілля не задекларували свої зобов`язання з ПДВ на зазначені в акті перевірки суми.

“Суд погоджується з доводами представника позивача, про те, що ПрАТ МК «Азовсталь» не було відомо, що контрагенти-постачальники мали податкову пільгу, оскільки отримані податкові накладні не мали відповідного запису «Без ПДВ» та відповідно до них були нараховані та сплачені податкові зобов`язання з податку на додану вартість. Крім того, суд зазначає, що посилання відповідача на певне недотримання податкового законодавства контрагентами позивача є неприйнятними”, - йдеться в рішенні Донецького окружного адмінсуду від 27.11.2019.

“Азовсталь” входить в групу “Метінвест” Ріната Ахметова та Вадима Новинського.

Про судові спори між гірничо-збагачувальними комбінатами “Метінвесту” та податковими органами - тут.

Про судовий спір “Авдіївського коксохіму” (теж входить в “Метінвест”) з податківцями - тут.