Аукціон "Енергоатома": 80% е/е на лютий-березень купили Ахметов і Коломойський

Все про економіку та фінанси

Відокремлений підрозділ "Енергоатом-Трейдинг" ДП НАЕК "Енергоатом" 21 лютого під час аукціону реалізував 1,53 млн МВт-г зі строком поставки в лютому-березні зі середньозваженою ціною 2 295 грн/МВт-г в лютому та 2 380 грн/МВт-г в березні. Найбільшими покупцями стали "Д.Трейдінг" Ріната Ахметова та "Юнайтед Енерджі" з групи Ігоря Коломойського. Про це йдеться бюлетені середньозважених цін на "Українській енергетичній біржі" (УЕБ). Деталі аукціону озвучили джерела на ринку, пише "БізнесЦензор".

Д.Трейдінг викупив 102,12 тис. МВт-г в лютому та 445,8 тис. МВт-г в березні.

Юнайтед Енерджі викупив 102,96 тис. МВт-г в лютому та 425,74 тис. МВт-г в березні.

Також значний обсяг купила компанія "Центренергозбут", яку пов`язують з групою Ігоря Коломойського. На лютий компанія купила 48 тис. МВт-г, на березень - 111,45 тис. Мвт-г.

Всього компанії Ахметова і Коомойського купили на аукціоні 1,24 млн МВт-г, або більше 80% від загального обсягу.

Іншими покупцями були НЕК Олександра Притики, "Електрофлакс" Сергія Савченка, "Солді Інфініті" В`ячеслава Новікова, "Артлекс-Енерджі" Володимира Єгорова, "Енергозахід" Юрія Яремова і Сергія Лисенка. А також державні компанії НЕК Укренерго та "Миколаївська електропостачальна компанія".

Нагадаємо, 14 лютого ДП "Гарантований покупець" продало 205 тис. МВт-г електроенергії також компаніям з груп Ахметова і Коломойського із середньозваженою ціною 2170 грн/МВт-г.

Індекс базового навантаження УЕБ на лютий становить 2636 грн/МВт-г, на березень – 2374 грн/МВт-г.

Індекс Base на Ринку на добу наперед (РДН) в Об`єднаній енергосистемі України (ОЕС) на 21 лютого складав 2012 грн/МВт-г.

Таким чином, Енергоатом продав свій ресурс дешевше індексу УЕБ в лютому, але дорожче – в березні. При тому, ціна була набагато вищою за поточний індекс РДН.

Крім того, 21 лютого ДП "Гарантований покупець" продав 278,62 тис. МВт-г електроенергії із поставкою в березні із середньозваженою ціною 2415 грн/МВт-г. Покупці наразі невідомі.