Аудитори EY оцінили потребу Приватбанку в докапіталізації на 57 млрд грн, - Уманський

Все про економіку та фінанси

За інформацією екс-заступника міністра фінансів Ігоря Уманського, компанія EY за підсумками аудиту Приватбанку оцінила потребу в його докапіталізації на 57 млрд грн, водночас, як запевняє екс-урядовець, наглядова рада націоналізованого банку затвердила потребу в докапіталізації на 38,9 млрд грн. За словами І. Уманського – це сума, яка «горить» та на яку терміново потрібно доформувати резерви, пише "Економічна правда".

Нагадаємо, раніше в НБУ заявляли про потребу Приватбанку в докапіталізації як мінімум ще на 30 млрд грн (на додаток до 116,8 млрд грн, уже «залитих» у цей банк Мінфіном за рахунок випуску держоблігацій – тобто через нарощування держборгу).

Згідно з очікуваннями Міністерства фінансів, у випадку успішного репрофайлингу ОВДП на 221,6 млрд грн в поточному році виплати по погашенню ОВДП скоротяться на 25,6 млрд грн, а на обслуговування – ще на 10,1 млрд грн.

Разом з тим, у бюджеті на 2017 рік наразі не передбачені кошти на обслуговування ОВДП по докапіталізації Приватбанку та інших держбанків.

Згідно з розрахунками І. Уманського, тільки на виплату відсотків по вже випущеним ОВДП для докапіталізації Приватбанку та інших держбанків може знадобитися 12-14 млрд грн.

З урахуванням же потреби Приватбанку в докапіталізації, сумнівно, що лишатимуться ще й кошти на ремонт та будівництво доріг (а за підсумками репрофайлингу, уряд розраховує отримати 15 млрд грн на «дорожні» потреби).