Аудитор вказав банку Тігіпка на ризики стрімкого зростання споживчого кредитування

Все про економіку та фінанси

Згідно зі звітністю Універсал Банку, за І квартал він задекларував прибуток 116 млн грн (за аналогічний період минулого року - 23,9 млн грн). Як писав Finbalance, в січні Універсал Банк звітував про збиток 14,6 млн грн.

Активи фінустанови за січень-березень зросли на 2 млрд грн - до 10,4 млрд грн. На стільки ж збільшився депозитний портфель - до 8,9 млрд грн.

За 2018 рік Універсал Банк звітує про прибуток 89,1 млн грн (за 2017 рік - 99,7 млн грн). Як зазначається, торік його активи зросли до 8,4 млрд грн (з 6,1 млрд грн).

Аудитор звітості банку за 2018 рік (компанія "РСМ Україна") констатував, що активи, власний капітал і фінрезультат банку могли б зменшитися на 35,3 млн грн, якби були здійснені коригування (відповідно до МСФЗ 9) по оцінці якості низки кредитів та деяких інших активів.

Водночас аудитор звернув увагу, що торік активи банки зросли на 2,3 млрд грн (+37,4%), внаслідок, передусім, розвитку споживчого кредитування (та активного залучення коштів фізосіб). Як констатували фахівці "РСМ Україна", якість кредитів, наданих фізичним особам, оцінюється банком як така, що відповідає мінімальному кредитному ризику.

"Зважаючи на те, що кредити на споживчі цілі є незабезпеченими і в подальшому якість таких активів має тенденцію до погіршення, що обумовлює збільшення резервів під кредитні збитки, для забезпечення стійкого фінансового стану, банк потребує збільшення власного капіталу як за рахунок прибуткової діяльності, так і за рахунок підтримки акціонера", - зауважив аудитор у своєму висновку до звітності Універсал Банку.

Задекларований банком показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу на 01.04.2019 - 12,69% (вимога НБУ - не менше 10%). У березні Універсал Банк заявляв про намір збільшити статутний капітал на 300 млн грн.