НБУ та "Астерс": суд знову розблокував аудит Приватбанку

Все про економіку та фінанси

Керуючий партнер юрфірми "Астерс" Олексій Дідковський заявив, що Київський райсуд Одеси скасував рішення, яким раніше як забезпечувальний захід за позовом Ігоря Коломойського було заборонено Приватбанку, Мінфіну, НБУ, а також найнятим ними консультантом вживати дії, які можуть зашкодити інтересам олігарха, пише «БізнесЦензор».

"Цей забезпечувальний захід скасовано", - підтвердила прес-служба НБУ в коментарі для агентства "Українські новини".

Як писав Finbalance, forensic audit Приватбанку був заблокований 04.01.2018 ухвалою Київського райсуду м. Одеси в рамках справи №520/97/18 за позовом І. Коломойського до ТОВ "Телекомпанія "АРС", НБУ, Міністерства фінансів, Приватбанку, Кролл Ассошіетс Юк Лімітед, ТОВ "Астерс", ТОВ "Астерс Консалт", АліксПартнерс Сервісез ЮК ЛЛП, Хоган Ловеллс Інтернешнл ЛЛП – про «захист честі, гідності та ділової репутації, визнання недостовірною інформації, визнання відсутнім права та припинення дій» (цитата).

Крім того, як знову ж таки писав Finbalance, 15.12.2017 Солом`янський райсуд м. Києва в рамках іншої справи - №760/27582/17 - задовольнив аналогічні клопотання І. Коломойського та фактично заблокував проведення forensic audit Приватбанку (а також, що важливо, можливість оплати Приватбанком і Мінфіном послуг, які вони отримують від своїх консультантів, у т.ч. від компанії Hogan Lovells International LLP, яка представляє інтереси Приватбанку в Суді Лондона).

20.12.2017 Приватбанк повідомив, що розпочав судовий процес у Високому Суді Лондона проти своїх колишніх власників  - Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Як зазначив націоналізований банк,«19 грудня 2017 року Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів панів Коломойського та Боголюбова, та шістьох компаній, які їм ймовірно належать або знаходяться під їхнім контролем». Озвучена сума претензій - 2,5 млрд дол.

03.01.2018 Солом`янський райсуд м. Києва задовольнив клопотання ТОВ "Астерс" і скасував забезпечувальні заходи позову в рамках справи №760/27582/17. Але в ухвалі суду зазначалося, що"оскарження ухвали про скасування забезпечення позову зупиняє виконання цієї ухвали" (цитата). При цьому згідно з судовими матеріалами, І. Коломойський вже подав апеляційну скаргу. Слід розуміти, це може означати, що фактично ухвала Солом’янського райсуду м. Києва від 15.12.2017 (якою було заблоковано forensic audit Приватбанку) продовжує діяти. Однак прес-служба НБУ в офіційному коментарі наголосила, що Нацбанк вважає по-іншому.

«НБУ вважає, що ухвала Солом’янського районного суду м. Києва є скасованою навіть після факту її оскарження, оскільки ухвала про скасування заходів забезпечення позову набирає чинності з моменту її проголошення, а тому скасована ухвала діяти не може, оскільки її не існує», - йшлося у листі прес-служби НБУ до редакції Finbalance.