Асоціація міст просить Кабмін зафіксувати тариф на е/е для бюджетних установ

Все про економіку та фінанси

Асоціація міст України звернулася до прем`єр-міністра Дениса Шмигаля із проханням зафіксувати ціни на електроенергію для бюджетних установ та комунальних підприємств, пише Liga.net з посиланням на відповідний лист за підписом голови асоціації, мера Києва Віталія Кличка.

За даними Асоціації міст, з липня до грудня 2021 року середня ціна постачання електроенергії бюджетним організаціям зросла на 78%. Загальний рівень збільшення видатків органів місцевого самоврядування на електроенергію за 9 місяців 2021 року Кличко оцінив майже вдвічі.

У підсумку це збільшило витрати місцевих бюджетів на електроенергію на 39,2% – з 2,45 млрд грн за січень-вересень 2020-го до 3,41 млрд грн за аналогічний період 2021-го, зазначено у листі.

Як констатується, зараз, залежно від регіону та розподільчої компанії, середня вартість електроенергії для бюджетних організацій – близько 5 грн за кВт-год.

"Водночас вже зараз постачальники електричної енергії під час відповідних закупівель бюджетними установами та комунальними підприємствами на 2022 рік пропонують ціну за 1 кВт-год – 8 грн", – наголошується у листі.

В асоціації вважають, що таке збільшення цін на енергоресурси ставить під загрозу постійне надання публічних послуг населенню: централізоване водопостачання, послуги з освіти та охорони здоров`я, зовнішнє освітлення міст та пасажирські перевезення електротранспортом.

"Враховуючи надзвичайну важливість питання, просимо забезпечити встановлення фіксованого тарифу протягом бюджетного року, за яким постачальник надає електроенергію бюджетним закладам та установам соціальної сфери, комунальним підприємствам, які утримують критичну інфраструктуру", – йдеться у листі Асоціації міст до глави уряду.