"Артем-Банк" зафіксував збиток 249,6 млн грн, власний капітал став від’ємним

Все про економіку та фінанси

На офіційному сайті «Артем-Банку» опубліковане повідомлення від 28 жовтня, в якому констатується, що «інформація, яка поширюється жовтою інтернет-пресою про введення в банк тимчасової адміністрації - безпідставні чутки».

«На жаль, негайним результатом таких неправдивих негативних новин став активний відтік коштів з депозитних і розрахункових рахунків клієнтів.

Офіційно повідомляємо, що на поточний момент банк зберігає свою платоспроможність, зазнаючи лише труднощі з короткостроковою ліквідністю. Менеджери банку ведуть індивідуальну роботу з клієнтами по всіх запитах і зверненнях.

Спостережна рада та правління банку ведуть посилену роботу для якнайшвидшої ліквідації негативних наслідків ситуації, що склалася. Ведуться багатосторонні переговори з великими позичальниками банку, регулятором (НБУ), інвесторами.

Короткострокові оперативні цілі: приріст ліквідності, розширення можливостей банку. Керівництво розглядає варіанти інвестицій приватних інвесторів в капітал банку, а також не виключає можливості злиття з іншими великими фінансовими установами. Будь-який з обраних варіантів оздоровить банк і стане новим витком успішного розвитку і зростання», - йшлося в прес-релізі «Артем-Банку» від 28.10.2016.

В офіційній звітності «Артем-Банку», опублікованій знову ж таки на його офіційному сайті, зазначається, що його збиток за три квартали поточного року становив 249,6 млн грн, тоді як за аналогічний період минулого року декларувався прибуток 1,28 млн грн.

Основна причина негативного фінрезультату за 9 місяців – витрати на формування резервів під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів, коштів в інших банках на рівні 247 млн грн (торік у цей же період вони становили лише 8,2 млн грн). На початок жовтня резерви банку покривали кредитний портфель на 49,6%.

Як наслідок, власний капітал «Артем-Банку» в січні-вересні впав до від’ємного значення (-179,3 млн грн), тоді як на початок року він був у «плюсі» (70,4 млн грн). Від такої динаміки фінустанову не вберегло й певне збільшення статутного капіталу, яке відбулося за три кварталу (до 120 млн грн з 86 млн грн).

Звернемо увагу, що Асоціація українських банків на 01.10.2016 наводить ще гірший показник капіталу «Артем-Банку» - «мінус» 361 млн грн.

За даними «Артем-Банку», на 01 жовтня обсяг коштів фізосіб у ньому становив 235,2 млн грн.

За даними НБУ, на 01.07.2016 "Артем-Банк" займав72-е місце в банківській системі за обсягом активів.

За даними НБУ на 16.06.2016, основний власник «Артем-Банку» - громадянин Ізраїлю Лемпер Борис.

Про від`ємне значення капіталу в "Платинум Банку" читайте тут, банку "Траст" - тут, Діамантбанку - тут.

Читайте детально про фінансовий стан ПриватбанкуОщадбанку,  УкрексімбанкуПромінвестбанкуСбербанкуУкрсоцбанкуАльфа-БанкуРайффайзен Банку АвальВТБ БанкуПУМБУкрсиббанкуУкргазбанку.

Крім того, див. про фінстан банку Кредит ДніпроПівденнийБанку інвестицій та заощадженьВостокМегабанкуМІБГлобусФінбанкуМісто БанкуБМ Банку,ТаскомбанкуІндустріалбанку, А-банк, Кліринговий дім, Авангард.